KMTSO'da dış ticaret eğitimleri start alıyor

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nın her yıl düzenlediği Sertifikalı Dış Ticaret Eğitim Programı başlıyor.

KMTSO'da dış ticaret eğitimleri start alıyor

Kahramanmaraş’ın ihracatını geliştirmek, ihracatfaaliyetlerinin başarıyla yürütülmesini sağlamak adına yetişmiş personelyapısının oluşturulması, özel sektör kuruluşlarında çalışanların bu konudakibilgi ve becerilerinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen eğitim programıAvrupa İşletmeler Ağı Projesi kapsamında AB fonu ve ulusal katkı ilegerçekleştiriliyor.

PERSONELLERİNNİTELİĞİ ARTACAK

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası GenelSekreteri M. Akif Pakdil konuyla ilgili açıklama yaparak kalkınmada dış ticaretinönemine değindi. Pakdil şöyle konuştu: “Kahramanmaraş olarak dış ticaretimizher geçen gün artıyor. Bu trendle birlikte, dış ticaret alanında yetişmişişgücü ihtiyacı da yükseliyor. Bu eğitim programı kapsamında, ilimizde ihracatpotansiyeli yüksek şirketlerimizde dış ticaret departmanlarında çalışanpersonelin niteliğini artırmayı hedefliyoruz.”

‘ALTERNATİFPAZAR FIRSATLARI YAKALANACAK’

13-20 Kasım 2017 tarihleri arasında, 8 gün süresincedevam edecek olan Sertifikalı “Temel Dış Ticaret Eğitim Programı” KahramanmaraşTicaret ve Sanayi Odası ile Novo Danışmanlık işbirliği ile düzenleniyor. Eğitimprogramıyla, Oda üyelerinin, sektörün içinden ve konusunda uzman kişilerdenalacağı eğitimle yurtdışı pazarlara açılmaya hazır hale getirilmesi ve dış ticaretyetkinliklerinin artırarak alternatif pazarlardaki fırsatları yakalamalarıhedefleniyor.   Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası EğitimSalonunda düzenlenecek olan eğitim programında, Pazar AraştırmasındaKullanılacak Teknikler, Ürünler İçin Müşteri Bulmada Ticari RehberlerdenFaydalanma, Stratejik Pazarlama Yönetimi, Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi,Dış Ticarette Teslim Şekilleri, Dış Ticarette Ödeme Şekilleri, DışTicarette Kullanılan Evraklar, Dış Ticarette Standardizasyon Ve Kalite Yönetimi,Gümrük Mevzuatı Ve Uygulamaları, Gümrük Mevzuatı Ve Uygulamaları, İhracatta KDVUygulamaları, KOSGEB Destekleri, Eximbank Kredi Ve Sigorta Uygulamalarıkonularında detaylı bilgiler verilecek.
Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2017, 06:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15