KSÜ İlahiyat Fakültesinde Aşure Etkinliği Düzenlendi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğü ve Onikişubat Belediye Başkanlığı işbirliğiyle İlahiyat Fakültesinde aşure etkinliği düzenlendi.

KSÜ İlahiyat Fakültesinde Aşure Etkinliği Düzenlendi

Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci,  Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek,KSÜ Rektör Yardımcıları, personel ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilenetkinliğin açılış konuşmasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Solak yaptı.

Aşure gününün İslam tarihinin önemli dönüm noktalarındanbiri olduğunu hatırlatan Rektör Yardımcısı Solak, Aşure gününün birlik,beraberliği tesis etme ve geçmişten ders alma günü olarak değerlendirilmesigerektiğini söyledi. Prof. Dr. Solak, aşure etkinliğinin düzenlenmesine katkısağlayan Onikişubat Belediye Başkanlığına teşekkür etti.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ise MuharremAyının güzelliklerinden istifade etmek maksadıyla KSÜ’nün katkılarıyla aşureetkinliğini gerçekleştirdiklerini söyledi. Mahçiçek, konuşmasını bugüzellikleri yeniden birlikte yaşamak temennisiyle tamamladı.

İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akif Özdoğan dakısa bir selamlama konuşması yaparak KSÜ Rektörlüğü ve Onikişubat BelediyeBaşkanlığına etkinliğe verdiği destekten ötürü teşekkürlerini sundu.

Açılış konuşmaları ve İlahiyat Fakültesi Öğretim ÜyesiYrd. Doç. Dr. Mustafa Genç’in gerçekleştirdiği duanın ardından konuklara aşureikramı yapıldı. (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2017, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15