Öğrencilerle selamlaşıp derse başlıyor

Kahramanmaraş’ta özel bir okulda ilkokul 2’nci sınıf öğretmenliği yapan Mehmet Polat, her bir öğrenciyle ayrı ayrı selamlaştıktan sonra derse başlıyor.

  Geçtiğimiz yılöğrencilerle fikir alışverişi yaptıktan sonra onları kapıda karşılamaya kararveren ve internetteki bir videodan esinlenen öğretmen Polat, 2 yıldır buselamlaşma hareketini yaptıklarını ve öğrencilerin keyif aldığını söyledi.

  Sınıf öğretmeniMehmet Polat haftanın ilk günü derse girmeden önce sınıfın kapısında el, kol vebeden hareketlerini kullanarak öğrencilerle selamlaşıyor. Polat, öğrencilerinderslerine daha motiveli olmaları için bu selamlaşmayı 2 yıldır yaptıklarını,ilerleyen yıllarda da sürdüreceklerini söylüyor.

  “Bir çocuköğretmenlerini ve arkadaşlarını seviyorsa başaramayacağı hiçbir şey yoktur”diyen Polat, şöyle devam etti:

  “Selamlaşarak sınıfagiren öğrencileri ve öğretmenleri görmüştük internette, sınıfta çocuklarımla birliktebu videoyu izledik ve birlikte ve ortak karar verdik. Herkes kendine özgühareketler ortaya çıkarttı. Bu hareketler sonucunda da küçük bir videoçekmiştik, hangi öğrenciyle hangi hareketi yaptığımızı iyice öğrenip birlikteortak karar vererek, onların kalbine ruhuna dokunarak ve okula olan ilgilerini,derslere olan başarılarını, öğretmene olan sevgilerini arttırmak için böyle biryöntem oluşturmak istedik. Başarılı olduk, ben ve çocuklarım bu durumdan çokmutlu. Diğer öğretmen arkadaşlarımızdan da çok önemli güzel dönüşler aldık.Zaten bir çocuk öğrenci ve öğretmenlerini seviyorsa başaramayacağı hiçbir şeyyoktur. Bu selamlaşmadan başka farklı arayışlar içerisindeyiz.”

  Sınıfınöğrencilerinden Nisa Nur, “Bu selamlaşmayı yapınca daha çok motive oluyorum vebu hareketleri yapınca öğretmenimizi daha çok seviyoruz. Okulumuzu daha çoksevip, sınıfımıza daha güzel giriyoruz” diye konuştu.   Diğer öğrenciler de yaptıkları selamlaşmahareketlerinden memnun olduklarını, öğretmenlerini sevdiklerini söyledi.


Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2017, 07:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15