OKUL DAYANIŞMASI

Kahramanmaraş’ın en köklü iki okulu kardeş okul oldu. Özel Final Temel Lisesi ile Fatih Şekkeli İlkokulunu bu yılın kardeş okulu seçerken, bu okulumuza her türlü desteği vermeye hazır oldukları belirtildi.

OKUL DAYANIŞMASI

Final Lisesi Müdürü İbrahim Gülsu dün okulda FatihŞekkkeli İlkokulu Müdürü Mehmet Kabar ve Öğretmen Mehmet Doba’yı misafir etti.Gülsu her yıl yeni bir okulu kardeş okul seçerek onlarla çeşitli sosyaletkinlikler düzenlediklerini, bu yılda karşılıklı olarak öğrencilerin veöğretmenlerin  bu proje kapsamındabirbirlerini daha yakın tanımak için gezi düzenleneceğini, okulun ihtiyacı  olan kırtasiye eksiklerini gidermek içindeçaba sarf edeceklerini belirterek şunları söyledi; “ Final Lisesi ki geçmiştedershane olarak hizmet vermekte idi, şu anda ise temel lise olarak hizmetsunuyorum. Bütün tecrübe ve birikimlerini ilimizdeki diğer kurumları iledayanışma içinde hareket etmektedir. Geçmiş yıllarda genelde, köy okullarınıkardeş okul seçiyorduk, bu yıl ise il merkezinden Fatih Şekkeli İlkokulunukardeş seçtik. İlk etapta, sınıflara birer Türkiye haritası hediye ettik.Bundan böyle de gerekli desteği vermeye hazırız” dedi.

Bu arada okul Müdürü Mehmet Kabak ise, Final EğitimKurumlarına teşekkür etti. Yazarımız Mehmet Doboğlu ise, kardeş okullarınbirbirlerine desteklerini önemsediğini belirterek, özel okul, devlet okulu farketmez, hepsi de ülkemize hizmet etmektedir…” dedi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2017, 06:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15