ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ HEM OKUTMAK HEM DE UNUTTURMAMAK İSTİYOR OKUR-YAZAR BULUŞMASI ETKİNLİĞİ DEVAM EDİYOR…

Onikişubat Belediyesi’nin okuma oranını arttırmak ve eğitime katkı sağlamak amacıyla ’’ŞİMDİ OKUMA ZAMANI’’ diyerek hayata geçirdiği Okur- Yazar Buluşması etkinliği tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda yazar Vehbi Vakkasoğlu İklime Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kahramanmaraş Mesleki Teknik ve Anadolu Liselerinde öğrencilerle bir araya geldi.

ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ HEM OKUTMAK HEM DE UNUTTURMAMAK İSTİYOR OKUR-YAZAR BULUŞMASI ETKİNLİĞİ DEVAM EDİYOR…

Kahramanmaraş Onikişubat Belediye Başkanı HanefiMahçiçek’in gençlerin okuma oranını arttırmak ve sevdirmek için hayatageçirdiği Okur- Yazar Buluşması etkinliği devam ediyor. Düzenli olarakgerçekleştirilen etkinlik kapsamında Kahramanmaraşlı yazar Vehbi Vakkasoğlu,öğrencilerle bir araya geldi.

İklime Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi veKahramanmraş Mesleki Teknik ve Anadolu Liselerinde gerçekleştirilen Okur- YazarBuluşması etkinliğine öğrencilerin yanı sıra okul müdürleri ve öğretmenler dekatıldı. Etkinlik başlamadan önce öğrencilere ecdadını hatırlatmak için yapımıgerçekleştirilen ve Maraş’ın kahramanlık unvanına layık görüldüğü destansıtarihi anlatan ‘’ İstiklal ’den İstikbal’e Kahramanmaraş 12 Şubat Destanı’’filmi gösterildi. İlgiyle izlenen film, izleyenleri tarafından büyük beğenitopladı.

Film gösteriminin ardından konuşma yapmak üzere sahneyedavet edilen yazar Vehbi Vakkasoğlu, yaptığı konuşmalarda öğrencilere hayattecrübelerinden aktararak, okumanın ve eğitimin faydalarından bahsetti. Birders saati boyunca öğrencilerle sohbet eden yazar esprileri ile de öğrencilerigülümsetti. Programın ardından öğrencilere Onikişubat Belediyesi’nin hazırlamışolduğu İstiklal’den İstikbal’e Kahramanmaraş 12 Şubat Destanı filmi vekitabının da bulunduğu hediyeler dağıtıldı.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, yaptığıaçıklamada, eğitim ve öğretimin hizmet anlayışında çok önemli bir yere sahipolduğunu vurgulayarak, hem çocukların okuma oranını arttırmak amacıylaOkur-Yazar Buluşması etkinliğini düzenlediklerini, hem de öğrencilere ecdadınıhatırlatmak ve unutturmamak adına Kahramanmaraş’ın destansı tarihini anlatan,‘’İstiklal’den İstikbal’e Kahramanmaraş 12 Şubat Destanı’’ filminiizlettirdiklerini söyledi. Kahramanmaraş’ın geçmişten bugünlere gelmesinin,büyük bir başarı olduğunu anlatan Mahçiçek, şehitleri yâd ederek, vatan uğrunagözünü kırpmadan canını feda eden şehitlerimize minnettar olduklarını belirtti.Bu yüzden de gelecek nesillere bu bilinci anlatmak ve yaşatmak amacıylaharekete geçtiklerini ve bu kapsamda çalışmaların her daim devam edeceğinisöyledi.

HABER: YAVUZ NALBANTBAŞI

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2018, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15