Şehit öğretmenler unutulmadı

şehit edilen 22 yaşındaki Şenay Aybüke Yalçın ve Tunceli-Pülümür’de şehit edilen Necmettin Yılmaz öğretmen Adıyaman’ın Kahta ilçesinde anıldı.

Şehit öğretmenler unutulmadı

  24 Kasım ÖğretmenlerGünü nedeniyle şehit öğretmenler Şenal Aybüke Yalçın ve Necmettin Yılmaz KahtaGAP Anadolu Lisesi öğrenciler tarafından anıldı. Şenay Aybüke Yalçın'ın şehitedilmeden önce söylediği ve sosyal medyaya yüklediği ‘Magusa Limanı’ isimlitürkü öğrenciler tarafından seslendirildi. Öğrenciler ellerinde şehitöğretmenler Şenal Aybüke Yalçın ve Necmettin Yılmaz’ın fotoğrafları ile butürküyü seslendirdi.

  Öğrenciler Aybüke veNecmettin öğretmeni kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını, terörün hiçbir zamanhedefine ulaşamayacağını ifade etti. Kahta GAP Anadolu Lisesi müzik öğretmeni Kadir Hanbay, “Şehit olanarkadaşlarımız Şenay Aybüke Yalçın ve Necmettin Yılmaz arkadaşımızı anmakistedik. Kahta GAP Anadolu Lisesi öğrencileri ve okul idaresi olarak biretkinlik düzenledik. Biz onları bugün aramızda fiziki olarak göremiyoruz amaruhen her zaman kalbimizdeler. Yaptıkları unutulmaz unutulmayacaktır. Terörolayı onları bizden fiziken ayırdı ama bizim birbirimize olan bağlarımızı dahada kuvvetlendiriyor” dedi.

 

Adıyaman/İHA

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2017, 07:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15