SPARK, KSÜ'DE EĞİTİM GÖREN SURİYELİ ÖĞRENCİLERE BURS VERECEK

Savaştan etkilenen ülkelere eğitim ve girişimcilik alanlarında destek sağlayan Hollanda merkezli bir kuruluş olan Spark, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde (KSÜ) eğitim gören 40 önlisans ve 10 lisans olmak üzere 52 Suriyeli öğrenciye burs imkânı sunacak.

SPARK, KSÜ'DE EĞİTİM GÖREN SURİYELİ ÖĞRENCİLERE BURS VERECEK

Spark Türkiye Proje Koordinatörü İbrahim Halil Timurtaş,KSÜ’de eğitim gören Suriyeli öğrencilere burs başvuru süreçlerine ilişkinbilgilendirme sunumu yaptı.

KSÜ Senem Ayşe Konferans Salonunda gerçekleştirilenprograma Öğrenci İşlerinden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrfan ErsinAkıncı, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Yrd. Doç. Dr. Alparslan Alkış, Dışİlişkiler Şube Müdürü Enver Orhan ve Suriyeli öğrenciler katıldı.

Türkiye, Suriye, Irak, Ürdün ve Lübnan olmak üzere 5ülkede faaliyet gösteren Spark’ın burslarından bu yıl Türkiye genelinde 250öğrencinin yararlandığını ifade eden Timurtaş, amaçlarının yalnızca ekonomikdestek değil, üniversitelerin de katkısıyla kaliteli eğitim sağlamak olduğunusöyledi. Timurtaş, burslardan faydalanan öğrencilerin ileride ülkelerinefaydalı yetişmiş bireyler olarak yetişmelerini hedeflediklerini sözlerineekledi. 

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, Spark Türkiye ProjeKoordinatörü İbrahim Halil Timurtaş’ı Rektörlük Makamında kabul ederek bir süregörüştü. Rektör Deveci, savaşın mağdur ettiği Suriyeli öğrencilere desteksağlayan Spark yetkililerine teşekkürlerini ifade etti.

Ziyarette KSÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı personelide hazır bulundu. (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2017, 08:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15