Kahramanmaraş'ta 3'üncü proje imam hatip lisesi

Kahramanmaraş’taki Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulayan 3'üncü proje okul oldu.

Kahramanmaraş'ta 3'üncü proje imam hatip lisesi

Onikişubat ilçesi Abdülhamithan Mahallesi'nde bulunan okuldayaklaşık 500 öğrenci eğitim görüyor.  Okul Aile Birliği Başkanı Mustafa Karagöz, okulun proje imam hatipolmasından dolayı memnuniyeti dile getirirken, “Öğrencilerimizin özgüvenlerinin artması ve toplum içinde kendilerini ifade edebilme yetenekleriningelişmesi için çok sayıda sosyal etkinlikler düzenlemekteyiz. Medeniyetimizinmirası olan kültürel değerleri tanıyan, onları anlayan ve sahiplenen bir nesilyetiştirmek istiyoruz. Her Müslümanın öğrenmesi gereken temel dini ve ahlakikonuların yanında fen bilimleri ve sosyal bilimler alanında araştırmacı, üretenve bilimsel düşünen bireyler kazanmak istiyoruz. Fizik, kimya, biyoloji,bilgisayar laboratuarları yanında geniş bir kütüphaneye sahip okulumuzdabasketbol, voleybol sahaları ve öğrencilerimizin hoşça vakit geçirebilecekleridinlenme alanları mevcut” dedi.
Proje imam hatip liseleri kapsamında, Anadolu Fen ve Sosyal Bilimler İmamHatipler liseleri yaygınlaştırılarak, öğrencilerin başarılarının artırılmasıhedefleniyor.


Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2017, 07:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15