ELBİSTAN ÜNAL'IN HEYKELİNİ DİKMELİ

Her şeyi bir kenara bırakalım, her seçim döneminde memleketsevdalısı, hizmet sevdalısı bir milletvekili arıyoruz ya; çalışacak hizmetüretecek bir milletvekilleri mutlaka listeye girmeli diyoruz ya; işteKahramanmaraş siyaset tarihinin mihenk taşlarından biridir Mahir Ünal.

Küçük kısır döngülerle, koltuk hırsıyla bazı insanlarınyıpratmaya çalıştığı bu isim vatandaşların kör noktasına gelmemeli. Sahip çıkmaduygusu en önlerde olmalı diye düşünüyorum. Vatandaş sen çalışan, memleketiiçin uğraşan, hizmet üreten bir siyasetçiye sahip çıkamıyorsan, konuşmaya, şikâyetetmeye hakkın da yoktur. Bundan sonraki seçimlerde kaliteli adamlar gelmelisözün de boştur.

Kahramanmaraş’ta çalıştaylar, toplantılar vs. bunları birkenara bırakalım. Sadece bir örnek vereyim; Grup Başkanvekilliği döneminde15.09.2011 senesinde başlattığı çalıştaylar bugün tüm Türkiye’ye örnek oldu.Çalıştaylardan ne kazandık demeyin, gözlerinizi açın, geçmişi biraz karıştırın.Çalıştaylarda planlanan hizmetler eylem planlarına dönüştü ve kitapçık halinegeldi. Kitapçıklardan takip edin hayata geçme oranı yüzde 95’leri buldu.

Gençlik Merkezleri, Karayollarındaki ek tüneller, Germeniciabölgesine 10 milyon TL, kalelerin restorasyonları, havaalanı, yeni okullar bunlardansadece bazıları.

Son çalıştay Bakan Özhaseki’nin egosu yüksek ziyareti,herkese tepeden bakması, hizmet yerine nutuk vererek buradan ayrılması olayıhariç diğer tüm çalıştaylardan iyi sonuçlar aldık.

Ben Elbistanlılara seslenmek istiyorum.

Kahramanmaraş siyaset tarihinde ismini hizmetleriyleduyurmuş kaç siyasetçi çıkardınız. Geçmişteki siyaset yapanları buradan rencideetmek istemiyorum. Sezar’ın hakkını Sezar’a verilmesi gerektiğini belirtiyorum.

Ey Elbistan halkı; bazı kişilerin koltuk hırsıyla Ünal’abeslediği düşmanlık elbetteki ilçe geneline mal edilmemeli. Fakat bir gerçekvar, siz siyasetçinize ne kadar sahip çıkıyorsunuz. Bunca yıl Ak Partiye çoküst seviyelerde olmasa bile iyi destek verdiniz. 2011’e kadar karşılığında nealdınız? Hadi cevaplayın.

Doğum yeri Elbistan yazan bir siyasetçinin fotoğrafları,isimleri ilçenin her köşesinde sergilenmeli. Ünal’ın kıymetini ne zamananlarsınız biliyor musunuz? Ünal Kahramanmaraş listesinden değil de başka birilden milletvekili listesine yazılırsa anlarsınız. O zaman iş işten geçmişolur.

Açık açık yazmak gerekirse, doğum yeri Elbistan olan busiyasetçi elbette tüm ilçelere hizmet götürmüştür.  Fakat nüfus yoğunluğu bakımından kentin enbüyük ilçesi olan Elbistan’a da pozitif bir ayrımcılık yapmıştır. Hemen ilçegirişindeki 300 yataklı modern hastane Türkiye’de hangi ile nasip olmuştur.Gençlik merkezleri, yeşil sahalar, liseler, Kaymakamlık binası, doğalgaz,Göksun-Elbistan yolu, spor kompleksleri kimlere nasip olmuştur.

Elbistan’da siyaset yapmak çok zordur, hizmet istiyorsanızalın size hizmet. Bağrınızdan çıkan bu adam sizin için uğraşıyorken bir kurukalabalığın çıkarttığı küçük ayak oyunlarıyla ön yargılı olmak gerçekten ogelen hizmetlere ihanettir.

Bakın son bomba nedir biliyor musunuz? İlçenize birüniversite geliyor. En az 20-30 bin öğrencinin kalacağı, o kuru gürültü çıkaranbir avuç insanı da ekonomik olarak üst seviyelere çıkartacağı bu üniversiteElbistan’a kuruluyor.

Bir kez daha söylüyorum; Türkiye’de kaç tane ilçedeüniversite var. Telefonunuzdan girin internete bir dakika ayırıp bakmanızyeterli.

O kadar hizmeti ilçesine yapmış bir insanın tümsamimiyetimle söylüyorum heykelinin dikilmesi gerekir. Son duyumlara göreÜnal’ın İzmir veya Ankara’dan listeye gireceğini duyuyorum. Bu gerçek olursaKahramanmaraş için de Elbistan için de bir kayıptır.

 

YORUM EKLE

banner22

banner19

banner34

banner37