EN YÜCE MAKAM ŞEHİTLİKTİR

Peygamberlikten sonra gelen en yüce makamın şehitliktir.

İçerisinde bulunduğumuz hafta ise (14-20 Nisan) tarihleri arasıdır.

Şehitlik, Allah rızası için, din, vatan ve millet uğruna canını vermek demektir.

Bu makama erişmek de şereflerin en büyüğüdür.

Tarih boyunca aziz milletimiz, bu uğurda şahadet şerbeti içerek sayısız kahramanlık destanına imza atmıştır. Bölünmez bütünlüğümüzün en büyük kanıtı ve ispatı da yine şehitlerimizdir.

Vatan toprağı ve bayrağı için canını veren şehitlerimiz, bütünlüğümüzün en önemli göstergesi, birliğimiz ve beraberliğimizin baki olduğunun da en önemli kanıtıdır.

Vatanımızı kanları ve canları pahasına koruyan; onurumuzu, bağımsızlığımızı tehdit eden, birlik ve bütünlüğümüze kasteden her türlü kalkışmaya karşı çıkıp bu uğurda canını feda eden şehitlerimize minnet borcumuz ömür boyu ödenmez.

Şehitlerimize sahip çıkmak ve onları unutmamak da yine bizlerin en kutsi görevlerimiz arasındadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, mücadeleleriyle bölücü ve yıkıcı mihraklara göz açtırmayan bütün kahraman vatan evlatlarımızı, hain darbe girişimlerine ve her türlü terör belasına karşı bedenini ve canını siper ederek milli ve manevi değerleri uğruna toprağın bağrına düşen bütün şehitlerimizi rahmetle, minnetle, hürmetle yâd ediyorum.

Bizim Milletimizde bu mertebeye ulaşmak, vatanı ve Milleti için canını vermek şereflerin en büyüğüdür en kutsalıdır. Türkiye Cumhuriyetinin topraklarını koruyarak bizlere bu güzel yurdu armağan eden ve bu uğurda canlarını hiç düşünmeden veren ve bu gün özgür yaşamımızı sağlayan aziz şehitlerimize minnettarım.

Vatan için Millet için hayatlarını feda eden binlerce şehidin kanı var bu topraklarda, hiç arkalarına bakmadan anne, baba, eş ve çocuklarını bizlere emanet edip gittiler. Bizlerde bu vatan için canını verenlerin boşuna canlarını vermediklerini şehitler haftasında en iyi şekilde şehitlerimizi yad etmeliyiz.

Ülke olarak Şehidlerimizin isminin ölümsüzleştirilmesi bizler için bir onurdur ve bütün şehitlerimizin isimlerinin ölümsüzleştirilmesi gerekmektedir.

Şehitlik mertebesi vatanının topraklarını korumak için savaşırken veya görevi başında hizmet ederken ölen ulaşan kişidir. Terör saldırısı sonucu Askerlik görevini yaparken bunu dışında Polis, Doktor, Hemşire, Güvenlik Görevlisi, Öğretmen, İtfaiyeci gibi kişilerde şehit olarak anılmaktadır.

uzun Yılardır Teröre Kurban verdiğimiz şehitlerimizi saygıyla selamlıyorum.

Şehitlerimizin emaneti ailelerine ve yakınlarına da sağlıklı huzurlu uzun ömürler diliyorum.

Kutsal Vatan topraklarını canları pahasına koruyarak şehitlik mertebesine erişen aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

Kalın Sağlıcakla…

YORUM EKLE

banner15