GENÇLİK MERKEZLERİ ve KOLUTEK’İN GAYRETİ

Mutlaka takip etmişsinizdir, Kahramanmaraş  Tarih Kültür ve Turizm Platformu ve Andırınlılar Derneği Başkanı Ahmet Kolutek, ilimizdeki tüm sivil toplum örgütlerinin desteği ile  geçtiğimiz hafta  Zeytun Ilıcasında, Ermenilerin ilimizde yaptıkları zulümleri dünya aleme duyurmak için önemli bir etkinlik yapmıştı. Bu etkinliklerin zorluklarını bilen bir insan olarak, tüm platform üyelerine baştan bir teşekkür edeyim.

Bu etkinliğe okulların yanı sıra Kahramanmaraş Gençlik Merkezleri de destek vermişti. Kolutek, Gençlik Merkezi Müdürü Sami Demirdöven’e ve diğer platform üyelerine teşekkür etmek amacı ile hafta içinde birlikte ziyarete gittik.

Yanımda yol arkadışım İbrahim Gülsu, Eğitimci Yazar Fatih Erdoğan ve Ahmet Kolutek başkanım ile birlikte ilk defa gençlik merkezine girecektik. Yani bizim gibi ihtiyarları nasıl karşılarlar diye merak etmiştik ki kapıdaki gençler olağanüstü bir nezaket göstererek bizi güleryüzle karşıladılar. Hatta önce mescide, sonra salona kadar kılavuzluk yaptılar.

Sonrasında ilimize ait Oturak Gecesinda ozanlarınız Türk Halk Halk Müziği ziyafeti çektiler, burada Maraş Türküleri icra edildi ve evsahibi kendine yakışır şekilde bizleri misafir etti. Sami hocam, detaylı kurumun çalışmaları hakkında bizlere bilgi verdi. Bu sıcak karşılamadan dolayı kendisine ve kurum müdürüne de minnetlerimizi iletiriz….

Biliyorsunuz yazılarımda pek kişilere yer vermem, ancak hak eden insanları da anmadan olmuyor. Çünkü marifet iltifata tabi…

KOLUTEK

Önce Ahmet Kolutek kardeşimizin çalışmalarından bahsetmem gerek. Kendisini uzaktan tanıyan bir insanım, milli ve manevi değerlere önem verdiğini biliyorum. Sonra yaşadığı şehrin insanlarının ve ülkesinin dertleri ile dertlendiğini gördüm.

Sivil toplum örgütlerini yürütmek öyle kolay değil, çünkü gönüllülük esasına göre çalışırlar, yani Allah içindir gayretleri. Bu platformun üyeleri çok samimiler, iyi kaylaşmışlar, Ahmet Bey’in samimi gayretlerini gördüklerinden dolayı da onu yalnız bırakmıyorlar. Gecede herkes kendini tanıtırken, kendim de sivil toplum örgütlerinin önemine inandığımı ve kendilerini canı gönülden desteklediğimi ifade ettim.  Kesinlikle bu konuda samimiyim, varsın samimi olmayanlar kendi hesaplarını, çıkarlarını öne alsınlar; biz önce vatanım diyen aidiyet duygusunu ön planda tutanları alkışlarız. Ahmet kardeşim, işin zor, öyle başkalarından destek istemekte kolay değil. “Başkanım yaptığın iş kutsal olduğu için dik ve diri dur, güzel şeylere imza attıkça yorgunluğun çıkacaktır…”

YOL ARKADAŞLIĞI

İnsanın yol arkadaşı sağlam ve samimi olmalı, bizim yol arkadaşlarımızda aynen tarıımladığım gibi, İbrahim Gülsu kardeşimden bahsediyorum. Bu güne kadar bizi her zaman aradı, iyi ve kötü günde hep yanımızda yer aldı. Gülsu’yu yakından bilenler bilir, samimi tıpkı Ahmet Kolutek, Fatih Erdoğan gibi vatan, bayrak ve millet için herşeyini verir.

Çileli bir yolculuğu vardır hayatının ama bir o kadar da güzel günler görmüştür, dünü unutmaz, haline şükür eder, en sevdiğim yönü  kitap dostu oluşu ve kendi nefsini eleştirme olgunluğudur…

Gelelim Gençlik Merkezi Müdürü Sami Demirdöven kardeşimize. Ona uzaktan da olsa uzun yıllardır tanırım. Eğitci oluşu bile bir ayrıcaktır. Son dönemde siyasete girmişti, genç olduğu için biraz bekleseydi belki daha iyi olurdu diye düşünmüşümdür:  neyse onun tercihi belki bu yola girişi ona ciddi kazanımlar vermiştir. Mesele çok güzel hitabeti var. Akıcı bir konuşma, nezaket, zerafet, jest, mimik herşeyini konuşturuyor…

Bize uzun uzun gençlik merkezlerinin sosyal ve kültürel etkinliklerinden bahsetti, o konuşurken bizim yavrular böyle güzel mekanlardan niye uzak kalmışlar diye kendi kendime hayıflandım…

Eve geldim, yavrulara gençlik merkezlerine gitmeleri gerektiğini önerdim.

Değerli dostlar, insan iyi dostlar edinmeli ve dostlarının da kusurlarını görmemeli. Dostunun kusurunu görenler, dostsuz kalırlar bunu da biliyorum ve yaşıyorum. Birde samimi insanlar destek olmalı…

Bu vesile ile bu kentte ve ülkeye emeği geçen tüm yazarlarımıza, bürokratlara, siyasilere, iş adamlarına, gençlere özetle herkesin Ramazanı kutlar, selam ve saygılarımı iletirim.

Kalan sağlıcakla.

YORUM EKLE

banner15