Afşinder, Şair – Yazar İbrahim Yavuz Zarifoğlu 'Nu Konuk Etti

İstanbul da faaliyet gösteren ve sivil toplum kuruluşu olarak örnek projeleri ile bilinen Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği, AFŞİNDER bu ayki geleneksel cumartesi sohbetlerinde üyelerini Kahramanmaraş’ın yedi güzel adamından biri olan merhum Cahit Zarifoğlu’nun yeğeni Şair-Yazar İbrahim Yavuz Zarifoğlu ile “İstanbul ve İstanbullu Şiirler” adlı programda buluşturdu.

Afşinder, Şair – Yazar İbrahim Yavuz Zarifoğlu 'Nu Konuk Etti

Programa dernek üyelerinin yanında Afşinder ‘den bursalan öğrencilerde katıldı. Program özel hazırlanan yöresel yemek ikramı ilebaşladı. İstanbul üzerine yazdığı birçok eseri olan İbrahim Yavuz Zarifoğlu’nagençlerin ilgisi oldukça yoğundu.

Açılış konuşmasını Afşinder Başkanı Ahmet Ardıç yaptı.Konuşmasına, davetimizi kırmayarak gelen Sayın Zarifoğlu’na ve derneğe programiçin gelenlere teşekkür ediyorum diyerek başladı. Maneviyat ve Edebiyat şehriolan Kahramanmaraş’ta yetişen bu ay önemli bir misafiri konuk ediyoruz.Memleketimiz Kahramanmaraş ama yaşadığımız şehir İstanbul. Bilgi, birikim vetecrübesinden istifade edeceğimiz bir büyüğümüz bugün aramızda. İstanbul’abakış açımız adına bizlere farklı bir pencere açacağına inanıyorum dedi.

Daha sonra mikrofona geçen İbrahim Yavuz Zarifoğlu ise,öncelikle Afşinder de olmaktan duyduğum mutluluğu ifade etmek isterim. Başkanve yönetim kurulunu tebrik ediyorum. Başarılı ve örnek çalışmalara imzaatıyorlar.

Zarifoğlu, kısa öz geçmişinden bahsederek sözlerine devamedip, İstanbul’un güzellikleri ve sivil toplumun önemine vurgu yaptı. Gençleretecrübe ve birikimlerinden bahsedip nasihatler verip, İstanbul Şiirleri ileprogram sona erdi.

Afşinder Başkanı Ahmet Ardıç günün anısına programsonunda İbrahim Yavuz Zarifoğlu’na plaket takdim etti.  (HABER MERKEZİ)

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2017, 08:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15