AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir ünal kahramanmaraş'ta!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtım Medya Başkanı Mahir Ünal, bir dizi ziyaretler ve program için memleketi Kahramanmaraş'a geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir ünal kahramanmaraş'ta!

Sabah erken saatlerde uçak ile Kahramanmaraş'a gelen Ünal, ilk olarak Kahramanmaraş Emniyet

Müdürlüğü tarafından düzenlenen ÇOGEP projesi kapsamında yapılacak ödül törenine katıldı. Öğrencilere ödüllerin verilmesinin ardından, Ulu Camiye geçti. Burada Nuri Pakdil anısına mevlit-i şerif okutuldu. Cuma namazının ardından ise pilav dağıtımı yapıldı. Ünal buradan Necip Fazıl Şehir hastanesinde bir hasta ziyareti gerçekleştirdikten sonra Göksun'a giderek, Barış Pınarı Harekatında şehit olan Hacı Bebek'in ailesini ziyaret etti. Sonrasında Kitap Fuarına giden Ünal'ın Kahramanmaraş programı sona erdi.

''ABD'NİN SUÇ ORANI ARTIYOR''
Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen ÇOGEP projesi ödül töreninde konuşan Mahir Ünal, çocukların yetiştirilmesinin önemine dikkat çekti. ABD'de yükselen suç oranlarına değinerek  "Her gün haberlerde görüyorsunuz, silahı alan birisi gidiyor bir okula onlarca suçsuz öğrenciyi katlediyor. Geçen hafta yine Amerika'da bir okula silahlı saldırı düzenlenecekti, bir basketbol koçu bunu engelledi. Bu, neyi gösteriyor, bireyin ruh sağlığı bozulduğu zaman birey artık bir suç makinesine dönüşüyor'' dedi. Anne ve babalara seslenerek psikopatolojiyi arttıran şeylere dikkat edelim ifadelerini kullandı.

''İNANCIMIZA SAHİP ÇIKALIM''

Amerika'da yapılan araştırmalar, psikopatolojinin artmasında 3 temel sebep bulmuşlar diyen Ünal, ''Birincisi anne ve babaların artık çocuklarıyla değerlerini paylaşamıyor ve aktaramıyor olmaları. Artık çocukların değerlerini ellerindeki tablet bilgisayarlar, internet, sosyal medya ve popüler kültür belirliyor. Oysa sevgi, güven, yardımlaşma, paylaşma, dayanışma, merhamet gibi duygular ebeveynden alınmamışsa geçmiş olsun. İkincisi artık dünyada düzen fikri kaybolmaya başladı. Üçüncüsü inançların sosyal müeyyide oluşturmamaya başlaması. O yüzden biz ne yapacağız, aileye, düzen fikrine ve inancımıza sahip çıkacağız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri

banner15