Akademik yılın ilk dersini verdi!

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde 2019 – 2020 Akademik Yılı açılış programına gerçekleştirildi. Yeni akademik yılın ilk dersi olan "Değişimin kısa tarihi ve bugün" konusunu anlatan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, yeni akademik yılın herkese hayırlı olması dileğinde bulundu.

Akademik yılın ilk dersini verdi!

KSÜ Avşar yerleşkesinde gerçekleştirilen törene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Milletvekili Ahmet Özdemir, İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Ertuğrul Doğan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ayşe Cesur, ilçe başkanları ile şehir protokolü katıldı.

‘’TÜRKİYE’NİN EKONOMİSİ HIZLA DÜZELİYOR’’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Şu anda OECD verilerine göre de Türkiye'nin makro ekonomik verileri son derece hızla düzelen, Dünya Bankası'nın Türkiye'nin büyüme oranını pozitif yönde revize ettiği, Fitch'in Türkiye'nin ekonomisinin direncini pekiştirdiği açıklamalarını görüyoruz.

Eskiden sahip oldukları güzel şeylerin bilinçli olarak değiştirildi. O kadar tatlı bir şekilde değiştirdiler ki... Modern, çağdaş, aydın olacaksınız diye biz, elimizdeki merhamet, iyilik, yardımlaşma, paylaşma, dayanışma... Bunları adeta ötekileştirdik" dedi.

"TÜRKİYE BÜTÜN DEĞİŞİMİN MERKEZİNDE"

Öğrencilerin bu gün aldığı eğitimin onları geleceğe taşıması gerektiğini vurgulayan Ünal, dünyanın çok hızlı bir değişim geçirdiğini, öğrencilerin de geleceği daha iyi analiz etmesi gerektiğini ifade etti. Dünyada güç dengesinin tekrar Batı'dan Doğu'ya kaydığına dikkate çeken Ünal, "Bu gün Kuzey Afrika'dan Afganistan'a kadar uzanmaya çalıştıkları terör koridorunun amacı ne? Bizim, Afrika ve Hindistan ile ilişkimizi kesmek çünkü geleceğin dünyası yeniden Afrika ve Hindistan'da şekilleniyor. Türkiye bütün bu değişimin merkezinde, kalbinde.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri

banner15