Ankara'da gündem tarım oldu!

Ankara’da tarım sorunlarını görüşmek üzere Ziraat Odası Başkanları, mecliste, bakanlıkta ve  AK Parti Genel Merkezinde bir dizi görüşmeler yaptı.

Ankara'da gündem tarım oldu!

Ziraat Odası Başkanlarının Ankara'da bir araya geldiği toplantıda, ''Üreticilerin bu yıl yaşadığı sorunları, girdi maliyetlerini, desteklerin artırılması hususunda bir çok konuda  görüşme sağlandı.

Kahramanmaraş Ziraat Odası Başkanı Mehmet Çetinkaya, toplantıyla ilgili yaptığı açıklamada, ''Gerekli bilgileri ve pamukta Kahramanmaraş’ın afet bölgesi ilan edilip, çiftçimizin borç ertelemesinden yararlanmasını istedik. Bakan yardımcımız Hamdi Tunç beyle paylaştık. Kahramanmaraş milletvekillerimizle, AK Parti Genel Merkezinde bir araya gelerek, gerekli açıklamaları sorunları anlattık. Tarıma destek olmaları üreticinin yanında olmaları, çiftçinin sorunlarına destek ve çözüm odaklı çalışmaları hususunda  bir araya geldik'' dedi.

Çiftçinin yaşamış olduğu sorunların başında yüksek girdi maliyetleri ve pamuk fiyatlarının düşük olması vardı diyen Çetinkaya şunları kaydetti; ''Çiftçinin, tarım bakanlığımız tarafından pamuk desteklerini yeniden yapılandırılması gerektiğini, çiftçinin Kahramanmaraş’ta pamuk biber Mısır gibi ürünlerde girdi maliyetlerinden etkilendiğini ve arazi toplulaştırmanın acilen bitirilip çözüme kavuşması hususunda bir çok konuda görüşme yaptık. Bakan yardımcımızın üreticilerimizin bankalara ve tarım kredilere olan borçlarının ertelemesi sözünü aldık. Pamuk desteklerinin önümüzdeki günlerde yeniden yapılandırılıyor. İyileştirilmesi hususunda bakanlıkta çalışma yapıldığının muzdarip aldık'' diye konuştu.

HABER: ÖMER FARUK SALMAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15