Beyza'dan geleneksel pilav günü etkinliği

Kahramanmaraş'ta Beyza Okulları geleneksel pilav günü etkinlikleri kapsamında geçtiğimiz gün akşam okul bahçesinde bir program düzenledi.

Beyza'dan geleneksel pilav günü etkinliği

Okul bahçesinde düzenlenen etkinliğe öğretmenler, öğrenciler ve velilerde katıldı.  Beyza Okulları Boğaziçi Kampüs Müdürü Ali Kahya,  22 yıllık eğitim serüveninin bu yıl 22.yılını doldurmuş bulunuyoruz. 22 yıllık bu geçmişte çok güzel başarılarımız var. Bu gün de burada bu başarıların ekmeğini yiyoruz. Şehrimize ve ülkemize gururla hizmet edecek geleceğin Hakimi, Savcısı, Avukatı , Doktoru, İş Adamı, hepsi Beyza’dan mezun olmuş ve hepsini topluma kazandırmışız'' dedi.

 İnşallah bundan sonraki yavrularımızı da aynı şekilde eğiterek belli yerlere getireceğiz diyen Kahya, ''Bu sene LGS’de 3 Türkiye birinciliğimiz var. Çocuklarımız 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldular. Yine üniversite sınavında da Kahramanmaraş birincimiz ve Türkiye 22.miz Beyza Okuları’ndan çıktı. Bizleri de gururlandırıp mutlu ediyorlar. Amacımız ve şehre ve bu şehrin insanına hizmet etmek. İnşallah bundan sonraki süreçlerde de bu şekilde olacak. Şehrimizin insanları ve liderlerimiz bizi izlemeye devam etsinler'' ifadelerini kullandı ve Tek hedeflerinin, Eşref-i Mahlukat olan bu insana hizmet etmek ve bu insanları bir yerlere getirebilmek'' olduğunu söyledi.  

Programa katılan Cevdet Kabakçı ise, ''Beyza Okullarımızın bu sene 2.Geleneksel Pilav Toplantısı’nda bir araya geldik. Okulumuzun 22. yılı. Mezun olarakta 19.mezunları. Bu süre içerisinde Beyza Okullarımız Anaokulundan Liseye kadar Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi’ne kadar örgütlendi. Bugün şehrimizin  bölümünde kampüsleri var. 4 tane Anaokulu-Kreş Bakımevi var. Bunun yanı sıra İlk okulumuz, Fen Lisemiz, Anadolu Lisemiz hizmet vermekte. Öğrencilerimiz tabi bu uzun süreç içinde Kahramanmaraş’ın en eski özel okulundalar.  Bu vesileyle öğrencilerimizi her sene bir araya getirmeye çalışıyoruz.  Öğrencilerimizi de bir araya getirmiş oluyoruz bu sayede. Çünkü Beyza bir aile. Buradakiler de başarılı çocuklar. Bugün bir kısmı mezun oldu. Şehrimizin ve ülkemizin de çok farklı yerlerinde çalışan öğrencilerimiz var. Mezunlarımızın sayısı 1000’i buluyor. Memleketimizin en pozitif öğrenci okutan okuluyuz. Milletini seven insanlar yetiştiriyoruz. Biz Kahramanmaraş için her zaman yedek akçe deriz. Devletimiz de zora düştüğünde her zaman yedek akçe olmaktan memnuniyet duyarız. Fedakar, üreten ve pozitif enerjili bireyler, her zaman çevresine faydalı olabilirler. Bizim çocuklarımız memleket ve milletlerinden aldıklarını, işleyerek yine memleket ve milletlerine güzelce döndürsünler. Teşekkür ederiz'' diye konuştu.

HABER-FOTO: YAŞAR ERİKLİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri

banner15