BİK zammı bir an önce uygulanmalı

Basın İlan Kurumu’nun resmi ilan fiyatlarına yaptığı zammın bir an önce onaylanarak yürürlüğe girmesi istendi.

BİK zammı bir an önce uygulanmalı

MHPOsmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, 2018 Bütçe kanunu kapsamında Basın YayınEnformasyon Genel Müdürlüğü, RTÜK ve Basın İlan Kurumu konusunda yaptığıkonuşmada, yerel basının sorunlarına da değindi.

Ersoy,yerel basın çalışanlarından edindiği bilgiler ölçüsünde Sarı Basın KartlarıKomisyonu’ndan ülkenin önemli basın kuruluşları TGF, TGC, TGS ve bazıGazeteciler Cemiyetlerinin çıkarıldığı bilgisini aldığını belirterek, “Gazetecimeslek kuruluşlarının olmadığı bir komisyonun gazeteci olmayanlara da basınkartı verdiği yolunda eleştiriler var. Gazeteci meslek kuruluşlarının bukomisyonda olmaması eleştiriliyor” dedi.

 

BASINİLAN KURUMU ZAMMI

 

Basınİlan Kurumu zammına da değinen Ersoy, “Basın İlan Kurulu ilan faaliyetlerinegeçtiğimiz günlerde zam yaptı. Gazeteciler, ancak bu zammın Bakanlar Kurulu’ndaonaylanmaması nedeniyle uygulamaya konulmadığından şikayet ediyorlar. Bu zamdanşu anda yararlanamıyorlar. Bu sorunun bir an önce çözülmesi gerekiyor. Ayrıcayerel televizyonların lisans, uydu kirası ve özlük hakları konusunda da sıkıntılarvar” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2017, 07:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15