Büyük Önder Atatürk Özel Sanko Okulları'nda da Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 79’uncu yılında Özel SANKO Okullarında da törenle anıldı.

Büyük Önder Atatürk Özel Sanko Okulları'nda da Anıldı

Okul bahçesinde düzenlenen anma törenine Özel SANKOOkulları Genel Müdürü Melike Toklucu, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrencive veliler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nınokunmasının ardından, Özel SANKO Okulları Genel Müdürü Melike Toklucu tarafındanAtatürk Büstüne çelenk konuldu.

Özel SANKO İlkokul Müdürü Hülya Bingül, yaptığıkonuşmada, “Gazi Şehir'de Gazi'nin izinde ona yaraşır nesiller yetiştirmek, O’nunhatırasını yaşatmak, O’nu ölümsüz kılmak için buradayız” dedi.

“Tüm dünyanın imrendiği deha insan, üstün şahsiyet, başarıtimsali, yüzyılın lideri, ışığımız, önderimiz, aydınlanma rehberimiz, ebedimirasımız Aziz Atamızı anmak için buradayız” diyen Bingül, şöyle devam etti:

“Uçurum kenarında yıkık bir ülke...yıllarca sürensavaş... içerde ve dışarda saygı ile tanınan yeni vatan, yeni toplum, yenidevlet ve bunları başarmak için arasız inkılaplar... İşte Türk genelinkılabının bir kısa ifadesi... Biz bu inkılabın mimarını, öncüsünü, fikirbabasını, bayraktarını selamlamak için buradayız. Bir lider düşünün hem valsbilsin hem savaş sanatı, hem de sofra adabı. Hem asker olsun hem öğretmen hemde yazar. Hem çevreci olsun, hem çocuğu genci korusun hem de kadını yüceltsin.Bu muazzam insanı hatırlara getirmek için buradayız.”

Anma töreninde Özel Sanko Okulları Fen ve TeknolojiLisesi 9’uncu Sınıf Öğrencisi Eylül Dalkesen, “Mustafa Kemal” adlı şiirle; ÖzelSanko Okulları Fen ve Teknoloji Lisesi 10’uncu Sınıf Öğrencisi Ulaş Dabancı ise“Bir Adam Düşünün” adlı metinle seslendi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e.

Ortaokul Korosu ise Ata’ya özlemlerini ezgilerle dilegetirdi. Tören, Ata’ya saygı geçişi ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)

 

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2017, 08:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15