Büyükşehir'den Öğretmenlere Fidan

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, Kahramanmaraş’ta görev yapan tüm öğretmenler anısına fidan dikti.

Büyükşehir'den Öğretmenlere Fidan

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Tema Vakfıişbirliği ile 15 Temmuz Millet Bahçesi’nde gerçekleştirilen programaKahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih MehmetErkoç, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ile diğer bürokratlar,öğretmenler, öğrenciler ve Tema Vakfı yetkilileri katıldı.

24 kasım Öğretmenler Günü anısına fidan dikimininardından bir açıklama yapan Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan:  “Çevrenin korunması yeşilin korunması,ağaçlandırma faaliyetleri aslında en iyi kutlama mesajı. Yeni nesillereaktarılacak en önemli en sağlıklı çevreyle birlikte bir miras. Bu vesile ileÖğretmenler günümüzü tekrar tebrik ediyoruz. Büyükşehir Belediyemizin böyleçevreyi iyileştirme, alt yapıyı iyileştirme, yeşil alanı koruma, yeşil alanıiyileştirme ve fazlalaştırma yönündeki faaliyetleri fevkalade fazla. Bunuayrıca Öğretmenler günüyle birleştirmesi ayrı bir anlam ifade ediyor.Öğretmenlerimiz yeni nesillerimiz. Bunların bu güzel günlerini bu fidanlarlageleceğe meyve verecek ağaçlarla kutlamak ayrı bir anlam ayrı bir önem ifadeediyor. Bu vesile ile tekrar hem Büyükşehir Belediyemizi tebrik ediyoruz.Belediye Başkanımız başta olmak üzere tüm ekibiyle beraber, şehrimizigüzelleştirip, şehrimize böyle imkanlar sundukları için.  Bütün öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz. Yenive bütün öğrencilerimize yapmış oldukları fedakarlıktan dolayı günlerinikutluyoruz” dedi.

Daha sonra bir açıklama yapan Kahramanmaraş BüyükşehirBelediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ise: “24 Kasım Öğretmenler Günü çok önemli.Öğretmenleri unutursak geleceğimizi unuturuz. Öğretmenlerimiz genç fidanlarımızmemleketimizin ve Aziz Milletimizin geleceği için yetiştirmekteler.Milletimizin geleceğini inşa etmekteler. Ben her zaman söylüyorum. Bizim zenginpetrol kaynaklarımız, doğalgaz kaynaklarımız yok. Bizim en büyük sermayemiz insanımız.Sosyal sermayesi beşeri bir sermayesi olan bir milletiz. Onun için eğitim çokönemli, öğretmenlerimiz çok önemli. Onlar bizim geleceğimizi inşa etmekteler.Genç fidanları yetiştirmekteler ve büyük ormanlara dönüşmekte. Biz de buradaonların anısına, Kahramanmaraş’ta görev yapan tüm öğretmenlerimizin anısına bufidanları dikiyoruz. İnşaallah her 24 Kasım’da buraya fidan dikmeye devamedeceğiz. Çünkü burası 15 Temmuz Millet Bahçesi. Çok anlamlı bir yer olduğunudüşüyoruz. Başta Sayın valimiz olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ediyor,öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü tekrar tebrik ediyoruz” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ise böylesineanlamlı bir günde bu programı düzenleyen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi veTema Vakfına tüm eğitim camiası ve öğretmenler adına teşekkür etti. (HABERMERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2017, 08:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15