Çatak'ta toprağa gömülü EYP ile çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi

Van'ın Çatak ilçesi kırsalına jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda toprağa gömülü kullanıma hazır el yapımı patlayıcı, 2 adet tüp ile çok sayıda yaşam malzemesi...

Çatak'ta toprağa gömülü EYP ile çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi
Van'ın Çatak ilçesi kırsalına jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda toprağa gömülü kullanıma hazır el yapımı patlayıcı, 2 adet tüp ile çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi.
Van Valiliğinden yapılan açıklamada, "Van İl Jandarma Komutanlığınca; Çatak ilçesi Körüklü vadisi bölgesinde, 10 Kasım 2018 günü icra edilen Şehit Jandarma Er Musa Ceylan operasyonu sonucunda, araziye gömülü vaziyette; el yapımı patlayıcı ve çok sayıda yaşam malzemesi ele ele geçirildi. Ele geçirilen 1 adet kullanıma hazır el yapımı patlayıcı, 2 adet tüp, 5 litre mazot, 200 metre kablo, 1 adet matkap, 4 adet büyük pil, 1 adet doçka mühimmatı, 1 adet ayakkabı, 2 adet tencere, 4 adet tabak, 2 adet kaşık, 1 adet tepsi, 1 adet elek, 2 adet jelikan, 1 adet çanta, 2 adet şarj aleti, 1 adet tahra, 1 adet şemsiye demiri, 1 adet puşi olay yerinde imha edildi. Bölgemizde halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik operasyonlar, yine halkımızın desteğiyle daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir" denildi.
Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2018, 12:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15