"Cumhuriyetimiz simgemizdir"

Bayram, Bağımsızlığımızın Garantisi

"Cumhuriyetimiz simgemizdir"

Cumhuriyet Bayramı

Mahçiçek “bağımsızlık karakteri olan bir milletiz”

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Tarihe kazınmış bu önemli günün maneviyatını en kalbî ve ulvi duygularla yaşandığı, bu kutlu günün tarihte çok önemli bir dönüm noktası olduğunu ifade eden Metropol İlçe Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, bugünlere gelene kadar çok bedel ödendiğini belirtti.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı milletimizin iradesine dokunulmayacağının ve müdahil olunamayacağının da ispatı olmuştur diyen Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “Türkiye toprakları üzerinde yaşayan milyonlarca vatandaşımız bu zamana kadar verdiği mücadele ve onurlu duruşu ile şanlı bir tarihe imza atmıştır. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı milletimizin iradesine dokunulmayacağının ve müdahil olunamayacağının da ispatı olmuştur. Bizler ve gelecek nesillerimiz, hâkimiyetin kayıtsız şartsız milletin olduğunun net bir şekilde ifade edildiği bu günün bilinci ile hareket ederek, Milli mücadele döneminde istiklalinden vazgeçmeyerek üstün fedakârlık gösteren şehitlerimizi, her daim saygı ile anmalı, Türkiye'nin istiklal ve istikbaline sahip çıkmalıyız” dedi.

“TEK MİLLET, TEK BAYRAK, TEK VATAN, TEK DEVLET ALTINDA BİR OLACAĞIZ”

Bu kutlu günün tarihte çok önemli bir dönüm noktası olduğunu, bugünlere gelene kadar çok bedel ödendiğini belirten Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “Tıpkı 15 Temmuz tarihinde gösterdiğimiz milli direniş gibi, Türkiye topraklarında yaşayan kardeşlerimizle her zaman tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet altında bir olacak ve birlik olacağız. Aynı zamanda Barış Pınarı Harekatı’nda devletimizin bekası için çarpışan, canını gözünü kırpmadan feda eden, milletimizin her zaman arkasında durduğu şanlı ordumuza buradan bir kez daha teşekkür ediyor, dualarımızın ve desteğimizin her zaman yanlarında olduğunun bilinmesini istiyorum” dedi.

“KAHRAMAN BİR MİLLETİN MENSUBU OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM”

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının tarihte çok önemli bir dönüm noktası olduğunu ifade eden Metropol İlçe Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “Bağımsızlık karakteri" olan böyle necip, böyle kahraman bir milletin mensubu olmaktan iftihar ettiğimi belirterek, şanlı tarihimizden bu yana inancımızda ve ruhumuzda hep var olan milli irademizi korumayı ve gelecek nesillere aktarmayı temenni ediyorum. Bu vesile ile Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu kutsi yolda büyük fedakârlıklar gösteren bütün şehitlerimize Yüce Mevla'dan rahmet ve mağfiret diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı. (HABER: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri

banner15