Doğaka'dan 42 milyon euroluk proje!

Doğu Akdeniz Kalkın Ajansı'nın (DOĞAKA) 90. Yönetim Kurulu Toplantısı, Kahramanmaraş Valiliği'nin ev sahipliğinde düzenlendi. Avrupa Birliğine sunulan 42 Milyon Euro tutarındaki proje başvurusunun uygun görüldüğü açıklandı.

Doğaka'dan 42 milyon euroluk proje!

''Bölgemizin kalkınması için''

Ramada Otel'de düzenlenen DOĞAKA 90. Yönetim Kurulu Toplantısı Kahramanmaraş Valisi Valisi Vahdettin Özkan Başkanlığında gerçekleşti. 90. Yönetim kurulu toplantısının Kahramanmaraş'ta yapılmasından dolayı mutluluk duyduğunu belirten Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, ''Toplantımız inşallah, diğer toplantılarımızda olduğu gibi hem ilimizin hem de bölgemizin kalkınmasına vesile olur. Bildiğiniz gibi özellikle 2019 yılı, turizm alt yapısının geliştirilmesiyle ilgili belli bir faaliyetler geçen dönemde icra edildi. Bu faaliyetler çerçevesinde özellikle alınan projeler ile turizm alt yapısının geliştirilmesine ciddi bir katma değer olacağını düşüyoruz'' dedi. 

''45 adet proje başvurusu var''

2019 Yılı Çalışma Programı çerçevesinde devam Kahramanmaraş'tan 18, Hatay'dan 19 ve Osmaniye'den 8 olmak üzere toplam 45 adet proje başvurusunun yapıldığı, alınan başvuruların toplam proje değerinin 102 Milyon 141 Bin TL olup Ajanstan talep edilen destek miktarı 64 Milyon 887 Bin TL olarak bildirildi. Destek programı ile ilgili değerlendirme çalışmalarında ise başarılı projelerin Aralık ayı  içerisinde açıklanması planlanırken, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Dünya Bankası işbirliği içerisinde hazırlanan ve Avrupa Birliğine sunulan 42 Milyon Euro tutarındaki proje başvurusunun da uygun bulunduğu açıklandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri

banner15