Dulkadiroğlu'ndan gazilere pozitif ayrıcalık

Dulkadiroğlu Belediyesi, şehit yakınlarının yanı sıra gazilere de pozitif ayrıcalık tanıyarak, işyeri açmak isteyen gazileri ‘İşyeri Açma Ruhsatı’ndan muaf tuttu.

Dulkadiroğlu'ndan gazilere pozitif ayrıcalık

Mecliskararıyla daha önce şehit yakınları için uygulanan iş yeri açma muafiyetiDulkadiroğlu bölgesinde gaziler için de uygulanmaya başlandı. Kararın Ankara’dagazilere yönelik yapılan saldırı sonrasında alındığını belirten DulkadiroğluBelediye Başkanı Necati Okay, daha önce de aynı uygulamayı şehit yakınları içinyaptıklarını belirtti. Başkan Okay, “Öncelikle Ankara’da yaşanan menfur olaydaGazilerimize yönelik yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Vatanın ve milletinbölünmez bütünlüğünü korumak uğruna canını ortaya koyan gazilerimize yönelikyapılan her türlü şiddeti kınıyor ve lanetliyoruz. Bu alçakça saldırısonrasında gerekli kınamaları yaptık ve meclisimizde gazilerimize yönelikpozitif ayrıcalık yapmak için görüşme bildirdik. Bu görüşme neticesinde dahaönce şehit yakınlarımıza uyguladığımız ruhsat ücreti muafiyetini gazilerimizede uygulamaya karar verdik. Milletimizin birliği ve dirliği uğruna gözünükırpmadan canını ortaya koyan gazilerimizin her zaman yanındayız”  dedi.

‘ONLAR İÇİN NE YAPSAK AZDIR’

“Gazilerimiziçin ne yapsak azdır” diyen Başkan Okay, “Ayrıca Dulkadiroğlu Belediyesi olarakşehit yakınları ve gazilerimize yönelik birçok çalışma yaptık. Geçtiğimizkurban bayramında bölgemizde bulunan tüm şehit yakınlarımızı ve gazilerimizitek tek ziyaret ederek onların yanında olduğumuzu en net şekilde ortaya koyduk.Şehit yakınlarımızda olduğu gibi gazilerimizi de iş yeri açma ücretinden muaftutuyoruz. Bugün değerli gazimizin ruhsat başvurusunu inceleyerek ücretsizolarak kendisine ruhsatını takdim ettik.  Ben gazimize bu vatana yapmış olduğufedakarlıktan ötürü ülkem ve milletim adına bir kez daha teşekkür ediyorum.Onlar için ne yapsak azdır. İnşallah yapmış olduğumuz bu çalışmalar onlarınmutlu olmasına ve hak ettikleri değeri görmesine katkı sağlar” ifadelerinikullandı.

‘UNUTULMAK İSTEMİYORUZ’

Böyle birdestekten dolayı Başkan Okay’a teşekkürlerini ileten Güneydoğu Diyarbakır 2008Gazisi Ahmet Erşan, “Biz kuyumcu atölyesi çalıştırıyoruz. Allah izin verirse deyeni yerimizi yaptırıyoruz ve oraya geçtiğimiz zamanda yaptığımız ürünleri daharahat sergileme ve pazarlama şansına erişeceğiz. Başkanımıza böyle bir desteğibizlere verdiği için çok teşekkür ediyorum. Şehit ailesi ve gaziler olarak birçok yerde çok fazla desteğe ihtiyacımız var. Bu destek sadece maddi değilmanevi anlamda ve bizde bu destekleri gördüğümüz zaman çok mutlu oluyoruz.Unutulmak istemiyoruz. Hepimiz bu vatan ve millet için varız. Unutulmamak çokgüzel” ifadelerini kullandı.

HABER:KÜBRA ŞİMŞİR

 

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2017, 08:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15