Emniyet'ten öğrencilere bisiklet

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü tarafından ‘Gelecek Benimle Var’ adlı Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) projesi kapsamında hazırlanan, şiir ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül olarak bisiklet verildi.

Emniyet'ten öğrencilere bisiklet

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafındanhazırlanan ‘Gelecek Benimle Var’ projesi kapsamında yaklaşık 5 bin öğrenciyle,çeşitli etkinliklerde buluşurken, öğrencilerin kötü alışkanlık ve kötüortamlardan uzak tutulması sağlandı.

Projeyle şiir ve resim dalında düzenlenen yarışmadadereceye giren öğrencilere ödül olarak bisiklet verildi. Öğrenciler ödülleri İlEmniyet Müdürü Doğan İnci ile Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’unellerinden aldı.

Emniyet Müdürü Doğan İnci, törende yaptığı konuşmada,“Geleceğimiz gençlerdir, biz onları kötü alışkanlıklardan kötü ortamlardanuzaklaştırmak için uzun süreli bir proje hazırladık. Bu proje kapsamında onlarıspora özendirme, okumaya özendirme ve edebiyata özendirmeyi amaçladık.Üniversiteyi gezdirdik öğrencilerimizi ileride hangi branşı seçeceklerikonusunda fikir alışverişi yaptık. Polis ağabeyleri ile birlikte oluppaylaşmayı öğrendiler. Bizlerde onların seviyesine gelerek, gençliğinhissettiğini kendi içimize sindirdik. Ben Milli Eğitim Müdürlüğümüze,öğretmenlerimize ve ailelerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Emniyet teşkilatına teşekkür eden İl Milli Eğitim MüdürüMehmet Emin Akkurt, “Toplum destekli polislerle birlikte uzun bir süreden beribu konularla ilgili olarak Kahramanmaraş’ta ortak çabalar sarf ediyoruz. Bugünbu süreç bunların biraz daha ete kemiğe bürünmüş hali. Çocuklarımızda polisle,polislikle ilgili duygularını düşüncelerini anlattılar. Tabi bizimyetişemediğimiz eksik bıraktığımız alanlarda oldu. Bu alanlarda, emniyetmüdürlüğümüz bizlere destek oluyorlar” diye konuştu.

Yarışmada şiir dalında dereceye giren ortaokulöğrencileri Melisa Kara, Aysima Çolak, Hatice Yağmur ile resim dalında dereceyegiren, Ayşe Ragibe Keklik, Sümeyye Alıç ve Nefise Merk’e bisiklet hediyeedildi. 

 

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2017, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane