Flaş karar bu hesaplar kapatıldı!

Flaş karar bu hesaplar kapatıldı!

Dünya genelinde en çok kullanıcısı bulunan Facebook, tarafından flaş bir karara imza atıldı. Facebook, siyasi tartışmaları manipüle eden ve nefret yayan hesapları kapattı.

Kapatılan hesapların siyasal tartışmaların yapıldığı forumlarda, nefret söylemiyle İngiltere siyasetini hedef aldıkları;

137 hesabı işleten bireylerin Facebook ve Instagram’daki gruplar ve sayfalarda kendilerini ‘aşırı sağ ve aşırı sağ karşıtı eylemciler’ olarak tanıttıkları belirtildi.

İngiliz Daily Mail gazetesi soruşturma kapsamında yer alan hesapların, kendilerini ”anti aşırı sağ ve sağa eğimli” olarak tanıttığını; söz konusu hesaplardan birinin 20 binden fazla diğerimin ise 12 binin üzerinde takipçisi bulunduğunu yazdı.

İngiltere siyasetini hedef alan bu hesapların sıklıkla göç, konuşma özgürlüğü, ırkçılık, LGBT sorunları, aşırı sağ politikalar, Hindistan ve Pakistan arasındaki sorunlar ve

İslam ve Hıristiyanlık dâhil dini inançlar gibi konular da dâhil olmak üzere yerel ve politik haberler yayınladıkları kaydedildi.

Kaynak: https://www.kamupersoneli.net/teknoloji/facebook-flas-karari-acikladi-bu-hesaplar-kapatildi-h69229.html

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15