HAKKARİ'DEN KAHRAMANMARAŞ'A ACI HABER GELDİ!

Hakkari'de askeri üs bölgesinde dün akşam meydana gelen patlamada 7 askerimiz şehit olmuş, 25 askerimiz yaralanmıştı. Şehit olan askerlerimizin naaşı memleketlerine gönderilirken, Kahramanmaraş'a da acı haber geldi. Kahramanmaraşlı Topçu Çavuş Mehmet Kaşık'ın (25) Şehit oldu.

HAKKARİ'DEN KAHRAMANMARAŞ'A ACI HABER GELDİ!


Dün akşam Hakkari'de askeri üs bölgesinde patlama oldu. Hakkari'ninIrak sınırındaki Şemdinli ilçesine bağlı Derecik Ortaklar köyündeki Süngü Tepeüs bölgesindeki karakolda arızalı mühimmatın patlaması sonucu yaralananaskerler, patlama bölgesinde helikopterle Yüksekova ve Hakkari'ye getirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada 7 askerin şehit,25 yaralı olduğunu açıkladı. Şehitlerden iki askerin ismi belli olurken, KahramanmaraşlıMehmet Kaşık'ın da şehit olduğu öğrenildi. Onikişubat ilçesi KaracaoğlanMahallesinde oturan baba Cafer ve anne Meryem Kaşık'a acı haberi askeriyetkililer verdi. Bekar olan şehidin anne ve babası, aldıkları haberlegözyaşlarına boğuldu. Eve Türk bayrakları asılırken, acı haberi alan şehidinyakınları da eve akın etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkari'de, ''Hakkari’de mühimmatdepomuzdaki patlama sebebiyle şu an itibarıyla 7 evladımız şehit oldu ve 25civarında yaralımız var. Allah'tan şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza şifalardiliyoruz'' dedi.

Şehit olan 7 askerden Topçu Uzman Çavuş Halil Daş'ın (26)memleketi Konya'nın Ereğli ilçesine, acı haber ulaştı. Topçu Er MenduhÇelik (20) de dünkü patlamada şehit düştü. Şanlıurfalı er askerin ailesine acıhaber verildi. Kahramanmaraşlı şehidin ailesine acı haber bugün akşamsaatlerinde verildi.

HABER: ÖMER FARUK SALMAN

 

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 18:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15