İŞTE bayrak sevgisinin en güzel örneği

Kahramanmaraş’ta parti binası girişinde asılı bulunduğu direkten koparak karayoluna savrulan Türk bayrağını fark eden ve koruma altına alan vatandaşların bu örnek davranışı, görenleri duygulandırıp gururlandırdı.

AK Parti Göksun İlçe Teşkilatı girişindeki Türk bayrağı,şiddetli rüzgar nedeniyle asılı bulunduğu direkten koparak karayoluna savruldu.Parti görevlileri Türk bayrağının yerinde olmadığını fark etmesiyle durumu AKParti İlçe Başkanı Ufak Ünal’a bildirdi. Bayrağın bulunması için parti binasınıngüvenlik kameralarını inceleyen Ufuk Ünal, görüntüleri izlediğinde bayraksevgisinin en güzel örneğiyle karşılaştı. Kamera kayıtlarında yoldan geçen resmi araçtakilerin güzergah üzerindeseyir halinde iken Türk bayrağını fark etmesiyle tekrar dönüş yapıp, ayyıldızlı bayrağımızı yerden kaldırıp koruma altına aldığı görülüyor.

‘VATAN, BAYRAK BİZDEHER ŞEYDEN ÖNCE GELİR’

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personeli olduğubildirilen kişinin bu örnek davranışı karşısında gurur duyduğunu ifade edenUfuk Ünal, “Bizim bölgemizin rüzgarı çok sert olur. Kış mevsiminde sıcaklıklareksi 30-35’lere kadar düşer. Olayın olduğu gün çok kuvvetli bir rüzgar vardı.Arkadaşlarımız teşkilat binamızın önünde bulunan bayrağın yerinde olmadığınıfark etti. Güvenlik kameralarından yaptığımız inceleme sonrası il merkezindegörevli tarım personeli tarafından Türk bayrağının koruma altına alındığınıgördük. Bu davranış bizi onurlandıran, güçlendiren, bayrağın ne kadar önemtaşıdığını bizlere tekrar gösteren bir davranış. Bayrağımızı koruma altınaarkadaşlarımıza ulaştık. Bizler de arkadaşlarımızın örnek teşkil etmesi içinonura etmek istiyoruz. Bizi duygulandırdılar. Vatan, bayrak bizde her şeydenönce gelir. Bu arkadaşlarımız da koca yürekli, yiğit insanlar. Halkımız dagenel itibariyle böyledir zaten” dedi.


Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2017, 07:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15