Kadir Mısıroğlu'ndan tepki çeken Atatürk açıklaması: Zannettiğiniz kadar büyük biri değil

10 Kasım öncesi Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın ziyaretiyle yeniden gündeme gelen Kadir Mısıroğlu, yaptığı konuşmasında Atatürk ile ilgili yine tepki çeken ifadeler kullandı. Mısıroğlu, Atatürk için 'Mustafa Kemal zannettiğiniz kadar, büyük biri değildir' dedi.

Kadir Mısıroğlu'ndan tepki çeken Atatürk açıklaması: Zannettiğiniz kadar büyük biri değil

"Keşke Yunan galip gelseydi" ifadesiyle tepkiçeken ve son olarak Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın ziyaretiyle gündemegelen Kadir Mısıroğlu 'Cumartesi Sohbetleri' adıyla yayınlanan konuşmasında"Mustafa Kemal zannettiğiniz kadar, büyük biri değildir" dedi. 'LİSEDE ATATÜRK RESMİNİ YIRTTIM'

Mısıroğlu, 'Mustafa Kemal düşmanlığının bedeliniödediğini' belirtirken, "Orta mektep talebesiydim, ne söyledim bilmiyorumama 1 hafta kovuldum. Lisede resmini yırttım, 3 gün kovuldum. Üniversitekantininde bir hudut aleyhine konuştum. Ben bu noktaya böyle anti-kemalist,herkes adımı anan, ‘O Atatürk düşmanı mı’… Bu Atatürk düşmanı olmak kolayolmadı, onu da söyleyeyim size. Çünkü o düşmanlığın bedeli ödeniyor. Bu bedeliödemeyi göze almadan böyle Atatürk düşmanı denilmez kimseye" şeklindekonuştu.

YAHUDİ İDDİALARINA YANITVERDİ

Kendisinin Yahudi olduğuna dair iddialar hakkında dakonuşan Mısıroğlu, "Ben, bana göre, dünyanın en güzel kasabasında doğdum.Oradan hiçbir Yahudi geçmedi. Akçaabat’ın toprağına bir Yahudinin gölgesinindüşmediğine Kuran’a elimi basarım" diye belirtti.

'ŞİKAYETLERLE İFTİHAREDİYORUM'

Mısıroğlu, kendisini şikayet edenler hakkında ise,"18 şikayetçi var, 1 numara Komünist Partisi, 2 numara Halk Partisi, öyledevam ediyor. Ben bunların şikayetiyle iftihar ediyorum" diye ifade etti.(Sputnik)

 

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner15