Kararlılığımızın farkındalar!

Süre yarın doluyor!

Kararlılığımızın farkındalar!

Suriye'nin kuzeyindeki terör bölgelerine yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatı, Türkiye ve ABD arasında sağlanan mutabakatın ardından 120 saat süreyle durduruldu. Suriye'de vatandaşlara dernek olarak yaptıkları yardımlarda koordinatör olarak bölgede bulunan Okan Tosun, harekata ilişkin değerlendirmede bulundu.

''BÖLGEYİ TERK ETME ÇABASI İÇİNDELER''

Anda Kardeşe Vefa Derneği Genel Başkanı Okan Tosun ve Tarihçi Yazar Mehmet Işık, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesince düzenlenen 6. Kitap ve Kültür Fuarı'nda açılan stantta Yediveren Yayınlarınca basılan "Sancak ve İstiklalin Öncüleri" adlı kitaplarının tanıtımını yaptı. Suriye'de ki harekatı bizzat yerinde gören Tosun, 120 saatlik anlaşmaya ilişkin de gazetemize açıklama yaptı. Tosun, "Terör örgütleri, Türkiye Cumhuriyeti'nin şerefli askerlerinin kararlılıklarının farkındalar. Gördüğüm kadarıyla 120 saat içerisinde bölgeyi terk etmenin çabası içerisindeler." dedi. Barış Pınarı Harekatı hakkında değerlendirmede bulunan Tosun, Türkiye'nin terör örgütü YPG'/PKK'nın Suriye topraklarını boşaltması için ABD'ye 5 günlük süre verildiğini hatırlattı. Özellikle Türk askerinin bulunduğu Tel Abyad ve Rasulayn bölgelerinde hayatın normale döndüğünü ifade etti.

''HAYATIN NORMALLEŞMESİ İÇİN ÇALIŞILIYOR''

Bu sürenin yaklaşık dört günü geçmiş durumda ve yarın süre dolacak diyen Tosun, ''YPG'nin bölgeden çekildiğini gözlemliyoruz. Rasulayn bölgesinde YPG'ye ait çok sayıda mühimmat Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ele geçirildi. Terör örgütleri, Türkiye Cumhuriyeti'nin şerefli askerlerinin kararlılıklarının farkındalar. Gördüğüm kadarıyla 120 saat içerisinde bölgeyi terk etmenin çabası içerisindeler. Yarın hep beraber neler olacağını göreceğiz. Hayatın daha da normalleşmesi için AFAD ve Kızılay ekipleri tarafından bölgeye sürekli insani yardım malzemeleri sevk ediliyor. Türk askeri bölgeye hakim ve terör örgütlerinin eylemlerini engellemek için çalışmalarını sürdürüyor'' dedi. Anda Kardeşe Vefa Derneğinin ihtiyaç sahiplerine yaptığı yardımlarda, Tosun bizzat Suriye'de bulunmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri

banner15