Karayolları 126. Şube şefliğinin davetsiz misafiri Tilki

Ardahan'da aç kalan tilki yerleşim yerine inerek Karayolları 126. Şube şefliğinin danışmanlık binasına misafir oldu.Ardahan'da yoğun kar yağışı nedeniyle doğada yiyecek bulmakta...

Karayolları 126. Şube şefliğinin davetsiz misafiri Tilki
Ardahan'da aç kalan tilki yerleşim yerine inerek Karayolları 126. Şube şefliğinin danışmanlık binasına misafir oldu.
Ardahan'da yoğun kar yağışı nedeniyle doğada yiyecek bulmakta güçlük çeken tilkiler, gündüz vakti kent merkezine indi. Ardahan'da kar kalınlığının yer yer 1,5 metreyi bulması, yaban hayvanların aç kalmasına neden oldu. Kar yağışının ardından beyaza bürünen bölgede aç kalan tilkiler, yiyecek bulmak için yerleşim birimlerine kadar inmeye başladı. Karayolları 126. Şube şefliğine sığınan Tilki danışmanlık binasında nöbet tutan Talip Karataş tarafından beslenmesinin ardından yaşam alanına geri döndü.
Karataş yaptığı açıklamada; ''Ardahan karayollarında gece nöbeti tutuyordum, saat 18:00 sularında nöbet tuttuğum esnada binaya bir tilki girdiğini fark ettim. İlk başlarda tilki beni görünce korku ile sağa sola kaçıştı ve daha sonra kendisine yemek vererek sakinleşmesini sağladım. Aç kalan tilki karnını doyurduktan sonra danışman binasından çıkarak doğaya geri döndü.'' şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2018, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15