Kartepe Belediyesi Eşme Ahmediye'de taş duvar yapıyor

Kartepe Belediyesi ilçe genelinde toprak kaymalarını önlemek için yaptığı çalışmalardan birini Eşme Ahmediye Mahallesi'nde sürdürüyor.Kartepe Belediyesi toprak kaymalarını...

Kartepe Belediyesi Eşme Ahmediye'de taş duvar yapıyor
Kartepe Belediyesi ilçe genelinde toprak kaymalarını önlemek için yaptığı çalışmalardan birini Eşme Ahmediye Mahallesi'nde sürdürüyor.
Kartepe Belediyesi toprak kaymalarını engellemek için çalışmalar yapıyor. Özellikle yağışlı havalarda güzergahlarda oluşan toprak kaymalarının önüne geçmek adına yürütülen çalışmaların bir ayağı da mahalle statüsüne kavuşan Eşme Ahmediye Mahallesi'nde gerçekleştiriliyor. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Eşme Ahmediye Mahallesi Dörtyol Sokak üzerinde yol genişletme ve heyelan riskini önlemek için 240 metre uzunluğunda iki buçuk metre yüksekliğinde taş duvar örüyor. Çalışmanın kısa sürede tamamlanması planlanıyor.
Dekoratif bir görüntü yanında yaya ve araç güvenliğini ön planda tutan çalışmadan memnuniyet duyduklarını belirten Mahalle Muhtarı Muzaffer Kabil, "Köy yollarını bakıma alan belediyemiz aşırı yağışlarda heyelan riski taşıyacak sıkıntılı bölgelerde çalışma başlattı. Yollarımızı güvenli hale getirmek adına yeni ve şık istinad duvarlarını vatandaşların hizmetine sunuyorlar. Yeni ve şık taş duvar örerek yollarımızı güvenli hale getiren Belediye Başkanımız Hüseyin Üzülmez'e ve ekibine teşekkür ederiz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2018, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15