KİM KİMİN YANINDA?

Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Kamusen Kahramanmaraş İl Temsilcisi Âdem Demir, geçtiğimiz günlerde Kahramanmaraş’a gelen ve “Yandaş Sendikayız” açıklamasıyla gündem olan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş’e yüklendi. Demir, “Onlar sadece menfaatlerini bilirler

KİM KİMİN YANINDA?

. Sendikacılıktaduruşları yoktur, ederlerinin kaç kuruş olduğu da son toplu sözleşmede 0,5’likartışa attıkları imzadan anlaşılmaktadır” ifadelerine yer verdi.

DEMİR: DÜN HERKESİNHAFIZASINDADIR!

Sağlık-Sen Kahramanmaraş temsilciliği tarafından özel birtesiste düzenlenen il divan toplantısına katılan Genel Başkan Metin Memiş,kendilerini “Yandaş Sendika” diye eleştirenlere sert çıkmış; “Zaman zaman bizediyorlar ki 'Siz yandaş sendikasınız'. Milletin yanında olmak, milletin yanındaolanların yanında olmak, mazlum coğrafyaların yanında olanların yanında olmakyandaşlık ise evet biz yandaşız, yandaş olmaya da devam edeceğiz” ifadelerineyer vermişti. Memiş’e ilk tepki Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Âdem Demir’dengeldi. Demir, Sağlık-Sen Genel Başkanının açıklamalarını baz alarak “Görüldüğügibi kurduğu cümle içerisinde “çalışanların yanında olmak” geçmiyor ve kimdenyana olduklarını kiminle iş tuttuklarını açıkça itiraf ediyor. Çünkü onlarınçalışanlar diye bir meselesi yok. Son toplu sözleşmede bunun en açık göstergesiolmuştur. Yandaşlıklarını milletten veya milletin yanında olanların yanındaolarak tarif ederken ise yüzleri bile kızarmıyor.  Çok sık eksen değiştirmek veya hızlı birmanevra kabiliyetine sahip oldukları için unutabilirler ama dün herkesinhafızasındadır” değerlendirmelerinde bulundu.

“BEDELLİLER VATANAŞKINDAN ANLAMAZ!”

Çözüm sürecinde teröristler şehirleri bombalarladoldururken, Türk Sağlık-Sen’in bu süreci ihanet süreci olarak nitelendirdiğiniifade eden Başkan Demir, Sağlık-Sen cephesinin “Akil Adam” olup “çözüm sürecinihayvanlar bile anladı” diye gezdiklerini söyledi. Demir, şöyle konuştu: “Bulafları konuşan da her toplantısında çözüm sürecine destek vermeyenler ihanetiçerisinde diyordu. Çözüm sürecinin getirdiği felaketi ve nasıl bir ihanetprojesi olduğunu herkes gördü. Bunu destekleyenler ne milletten ne de devlettenyanadırlar. 15 Temmuz darbe girişimi sürerken Ankara’da arabanın içinde turatıp, darbe girişimi bertaraf edildikten sonra meydanlarda boy göstermeyikahramanlık diye satıyorlar. Ama Türk milleti bunları yemez. Hatırlatmakisteriz siz araba içinde gezerken Ankara meydanlarında Türkiye Kamu-Sen, 2şehit verdi. Askere gitmemek için bedel ödeyenler, para yatıranlar ne bayrakaşkından anlar ne de vatan aşkından! Vatan, millet ve devlet için klavyedenkonuşmuyor siyasetçinin emirlerine göre hareket etmiyoruz. Ne yapıyorsakinanarak, isteyerek ve yürekten yapıyoruz.”

++++++++++++

 

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2017, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15