Mahçiçek; “eğitim bizim önceliğimiz”

Her yaştan her insanın eğitime devam etmesi gerektiğini ve bilginin sonsuz olduğunu ifade eden Başkan Mahçiçek, Sosyal Etkinlik Merkezleri’nde 12. Sınıf ve mezun öğrenciler için açtığı üniversiteye hazırlık kurslarında büyük başarı elde edildiğini ifade etti.

Mahçiçek; “eğitim bizim önceliğimiz”

Kahramanmaraş’ın Metropol İlçelerinden Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek Gazetemizi ziyaret ederek Genel Yayın Koordinatörü Mehmet Mümtaz Yüzbaşıoğlu ile birlikte gündemi konuştular. Gündeme özel açıklamalarda bulunan Başkan Mahçiçek, Onikişubat Sosyal Etkinlik Merkezleri’nin YKS Başarısından bahsetti.

2018-2019 Eğitim-Öğretim döneminde toplamda 2 Bin 400 öğrenciye kaliteli öğretmen kadrosuyla konu anlatımı, yaprak testler, denemeler ve etütlerle sınava hazırlık programları uygulanarak öğrencilerin sınava hazırlanmaları sağlandığını ifade eden Onikişubat Belediye başkanı Hanefi Mahçiçek, “Çok yakın bir zamanda bu yatırımların meyvesini alacağımızı belirtmiştim. Bugünkü tablo da sözlerimi kanıtlar niteliğindedir. Bir önceki yıl öğrencilerimizin başarısı % 71’di, bu yıl biz bu oranı % 83’e taşıdık. Ücretsiz kitap dağıtımları, ders anlatımları, soru çözümleri ve deneme sınavlarıyla tecrübeli öğretmenlerimiz sayesinde gençlerimiz üniversite sınavlarında başarı elde ettiler. Her birini ayrı ayrı tebrik ediyor ve toplumsal fayda için kendilerini geliştirmeleri gerektiğini bir kez daha hatırlatıyorum. Ülkemizin her bir okumuş, aydınlık, değerlerini bilen ve üreten gencine ihtiyacı vardır. Bu bilinçle okumalarını tavsiye ediyorum.

“EXPO 2023 PROJEMİZ İÇİN YABANCI DİL BİLGİLERİNE İHTİYAÇ DUYACAĞIZ”

Ayrıca gençlerimizin yabancı dil eğitimlerine ayrı bir önem vermelerini istiyorum diyen Başkan Mahçiçek; “Kahramanmaraş’ımıza büyük bir değer katacak, sadece fuar zamanı değil yılın 365 günü hizmet verecek EXPO 2023 projemizle, ilimize farklı ülkelerden 2 milyon ziyaretçi gelecek. Bu bağlamda gençlerimizin dil bilgilerine ihtiyaç duyacağız. Farklı milletlerden insanlar şehrimizde konaklayacak, alışveriş yapacak, şehrimizi misafirlerimize en güzel şekilde tanıtmaya çalışacağız. Bunun için gençlerimizin dil öğrenmeleri çok önemli” diye ifade etti.

“ÇOK AMAÇLI EĞİTİM ALANLARI OLUŞTURDUK”

Her yaştan her insanın eğitime devam etmesi gerektiğini ve bilginin sonsuz olduğunu ifade eden Başkan Mahçiçek, köylerden dönüşen 73 mahalleden 62’sine düğün, nişan, taziyenin yanı sıra birçok faaliyette kullanılabilecek Bilgi ve Kültür Evleri inşa ederek, vatandaşa çok amaçlı eğitim alanları oluşturdu. Kırsalın yanı sıra şehir merkezinde bulunan Piri Reis, Ertuğrul Gazi, Fatih, Saçaklızade, Barbaros, Oruç Reis ve Karacaoğlan olmak üzere toplamda 8 Bilgi Kültür Evi ile el sanatları, müzik, kişisel gelişim gibi alanlarda çeşitli eğitimler veriliyor. Bu ülkenin çocukları okuyacak. Bu ülkenin yarınları, çocuklarımız okuduğu zaman çok daha iyi olacak. Bizim sermayemiz çocuklarımız. Malın mülkün her şeyin bir sonu var ama bize hem bu dünyada hem de öbür dünyada faydalı olacak şey çocuklarımız. Dolayısıyla onları en iyi şekilde yetiştirmeliyiz” ifadelerini kullandı. (HABER: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri

banner15