MARAŞ FINDIĞI KAPIŞ KAPIŞ SATILIYOR!

Kahramanmaraş’ta Cumartesi günleri açılan pazarda en çok rağbet gören ürünlerden biri de Maraş fındığı oldu. Kahramanmaraşlıların yoğun ilgi gösterdiği Kalekaya fındığı, lezzet itibarıyla Karadeniz fındığının pabucunu dama attı.

MARAŞ FINDIĞI KAPIŞ KAPIŞ SATILIYOR!

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesine bağlı Kalekaya veSadıklı mahallelerinde yaklaşık 10 yıl önce başlayan fındık yetiştiriciliği,Kahramanmaraş’ta bir sektöre daha hareketlilik kazandırdı. Özellikle pazarlardamüşterisiyle buluşan Maraş fındığı kapış kapış satılıyor. Kahramanmaraşlıvatandaşların yerli fındığa yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Cumartesi Pazarıesnaflarından Duran Gümüş, “Ben yerli fındık üreticilerimizden fındığı toptanalıp burada Maraşlı hemşerilerimize sunuyorum. Maraş fındığı çok lezzetli.Yağlı bir fındık. Kahramanmaraşlılar, Karadeniz fındığına oranla Maraşfındığını daha çok tercih ediyor” dedi.

Yerli fındığın kapış kapış satıldığını dile getiren Gümüş,hem lezzet hem de uygun fiyat bakımından Maraş fındığının daha çok tercihedildiğini belirterek; şu değerlendirmelerde bulundu: “Satışlar çok güzel!Maraşlı vatandaşlar, yerli fındığı büyük ilgi gösteriyor. Kilogramını 15 ile 20liradan satıyoruz. Maraş’ta bundan 10 yıl önce fındık dikilmeye başlandı.Karadeniz’den getirilen fındıklar Kalekaya ve Sadıklı mahallelerinde yerinisevdi. Bu bölgedeki üreticilerimiz, fındıktan çok büyük verim aldığı için dahageniş alanlara fındık dikmeye başladı. Dolayısıyla fındık, bu bölgelerin tekgeçim kaynağı oldu. (HABER-FOTO: KENANONARAN)

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2017, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane