Meteoroloji'den son dakika hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden kar yağışı ve hava durumu ile ilgili son dakika uyarıları gelmeye devam ediyor. MGM, bugün yaptığı paylaşım ile yaşanacak olumsuz hava koşulları ile ilgili vatandaşları uyardı. Özellikle son günlerde İstanbul başta olmak üzere Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu gibi bölgelerde sıcaklıklar mevsim normallerinin üstünde olurken, diğer bölgelerde ise yağışlar ve olumsuz hava koşulları etkisini sürdürmeye devam ediyor. Peki, ‘Kar ne zaman yağacak’ İşte Meteoroloji’den yurt genelinde hava durumu tahminleri ve kar yağışı beklenen iller…

Meteoroloji'den son dakika hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika kar yağışı ve hava durumu uyarıları gelmeye devam ediyor. Özellikle son günlerde İstanbul başta olmak üzere Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu bölgelerinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Her ne kadar Düzce ve Sakarya bölgesinde sis etkili olsa da genel olarak sıcaklıklar iyi durumda bulunuyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden ise bu konuyla ilgili uyarılar gelmeye devam ediyor. Hava durumu haberlerini yakından takip eden vatandaşlar 'Kar ne zaman yağacak' gibi sorulara da yanıt arıyorlar. İşte MGM'den gelen tüm uyarılar ve kar yağışı beklenen iller

SON DAKİKA HAVA DURUMU UYARILARI! KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava durumu tahminini yayınladı. İşte MGM'den gelen bilgiler doğrultusunda tüm yurtta hava durumu tahminleri ve kar yağışı beklenen iller…

Meteoroloji, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda eğimi fazla yamaçlar için çığ riski uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda mevcut yüksek kar örtüsünün üzerine yeni kar yağışı meydana geldi. Bu bölgelerde hava sıcaklıklarının hafta sonundan itibaren artması bekleniyor. Bu da söz konusu bölgelerde bulunan eğimi fazla yamaçlarda çığ riskini beraberinde getirdi.

Vatandaşların ve yetkililerin, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yaşanması beklenen çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor. 

Kahramanmaraş'ta ise rüzgarlı havanın devam etmesi beklenirken, haftaya Çarşamba günü yağışların geleceği tahmin ediliyor. 

DOĞU ANADOLU'DA YOĞUN KAR YAĞIŞI VE TİPİ

Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki 4 ilde etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi yaşamı olumsuz etkiliyor.

Bölge genelinde sabah başlayan ve etkisini artırarak devam eden kar yağışı, Erzurum'u beyaza bürüdü.

Hava sıcaklığının sıfırın altında 2 dereceye düştüğü kentte vatandaşlar, kar yağışı altında yürümekte güçlük çekti.

Cadde ve sokaklarda sürücülerin zor anlar yaşadığı kentte, bazı vatandaşlar da kar yağışını fırsat bilerek öz çekim yaptı.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ekipleri, cadde ve kaldırımlarda kar temizleme çalışmalarına başladı. 

Kentin diğer illerle bağlantısını sağlayan kara yollarında ulaşımda aksama yaşanmaması için de karla mücadele çalışması yürütülüyor.

Kars
Kars'ta sabah başlayan yoğun kar yağışının yanı sıra soğuk hava ve sis etkili oluyor.

Kentte kar yağışı ve sis, sürücülere zor anlar yaşattı. Yayalar da karla kaplanan yollarda güçlükle yürüdü.

Binaların çatılarında uzun buz sarkıtları oluştu. Vatandaşlar, çatılarındaki kar ve buz kütlelerini temizlemeye çalıştı.

Kars Belediyesi ile Karayolları ekipleri de kar küreme ve tuzlama çalışması yaparak yolları ulaşıma açık tutmaya çalışıyor.

Ağrı
Ağrı Belediyesi karla mücadele ekipleri, yoğun yağış nedeniyle cadde ve sokaklarda temizleme çalışması başlattı.

Karayolları 123. Şube Şefliği ekipleri de sorumluluk alanlarında iş makinesi desteğinde kar temizleme ve tuzlama çalışması yürütüyor.

İl Özel İdaresi ekipleri ise kapalı bazı köy yollarını açmak için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Ardahan
Ardahan kent merkezinde sabah başlayıp kısa sürede yoğunlaşan kar yağışı, öğle saatlerinde etkisini azalttı.

Yetkililer, yağışın özellikle yüksek kesimlerde tipiye dönüştüğünü, sürücülerin tedbirli ve dikkatli olması gerektiğini bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2019, 23:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane