MİNİKLERE DOĞA SEVGİSİ AŞILANIYOR!

TEMA Vakfı Kahramanmaraş İl Temsilciliğinde gönüllü olarak çalışan 96 eğitmen tarafından ana sınıfı öğrencilerine doğa sevgisini aşılamak için çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

MİNİKLERE DOĞA SEVGİSİ AŞILANIYOR!

Kahramanmaraş‘ta 80’nin üzerinde okulda minik öğrencilere çevre bilinci ve ağaç sevgisioluşturmak için onlara fidan tohumu diktiren TEMA Vakfı gönüllüleri öğrencivelilerinden de tam not alıyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TEMA VakfıKahramanmaraş İl Temsilcisi Abdurrahman Akbolat, projeyi 3 yıldırsürdürdüklerini söyledi.

“Doğa Severleri TEMA’ya Bekliyoruz”

Tümdoğaseverleri TEMA’ya davet eden Akbolat şunları söyledi: “Her çocuğun hayatta birağacı olsun istediğimiz için çocuklarımıza saksıların içerisinde meşe palamuduverdik.  Çocuklar fidanlarla birliktebüyütecekler.  Bu fidanları ilerleyengünlerde uygun bölgelere dikeceğiz.  Amacımızburada çocuklara ağaç sevgisini kazandırmak. Kendi elleriyle fidan dikmelerinisağlamak. Biz bu projeyi 3 yıldır okullarımızda sürdürüyoruz. Şuanda şehrimizde96 öğretmen ile projemiz devam ediyor. Eğitim sırasında anaokullarına miniktema diyoruz, ilkokullara yavru tema, ortaokullara ortaokul tema liselere iselise tema diyoruz. Tohumdan fidan üretmek, okul bahçelerini güzelleştirerek,fidan dikmek istiyoruz.  Çocuklarımız sadecepalamut dikmiyor, çam, defne, süs bitkilerimiz var. 80 üzerinde okulda buçalışmamızı yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. İlçelerimizdedahi bu projemizdevam ediyor. Bütün doğaseverleri gönüllüleri, yeşile hayran olan kişileri temavakfına bekliyoruz. Temanın çalışmalarına katılmalarını istiyoruz.  İstiyoruz ki her insanın hayatta bir fidanıolsun.”

“Öğrenciler Üzerinde Çevre BilinciOluşuyor”

Düzenlenenetkinliğin öğrenciler üzerinde çok olumlu yansımaları olduğunu vurgulayanBilgin Çocuk Anaokulu yöneticisi Ümmüs Birtek ise konuşmasını şöyle sürdürdü: “Miniklerimizeisteğe bağlı Kuran-ı kerim öğretimi veriyoruz ve bunun yanında satranç, drama,akıl oyunları, İngilizcedeğerler eğitimlerini aşılıyoruz. Bahçe etkinlikleridüzenliyoruz. Kültürel oyunları yapıyoruz. Bu etkinliğimizi çocuklarımız çoksevdi. Her çocuğumuzun bir ağacı oldu. Bizlerde bunları gayet güzel değerlendirdik.Bu fidanlarımızı sulayıp büyüttükten sonra uygun olan bir toprağa dikeceğiz.Çocuklarımıza ağaç sevgisini aşılıyoruz. Hem doğaya katkımız oluyor hem doğasevgisi kazanmış oluyorlar. Yapmış oldukları bu çalışmalar için Tema vakfınateşekkür ediyoruz.” (MELİHA KÜÇÜKÖNDER)

 

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2017, 08:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15