Modern Görünümü İle Hizmee Başladı

12 Şubat Kapalı Yüzme havuzunda Bakım onarım ve yenileme çalışması tamamlandı.

Modern Görünümü İle Hizmee Başladı

Geçmişten gelen yüzlerce Başarılı Milli yüzücünün hatırası üzerinde, Yenilenen modern yüzü ile bundan sonrada gelecek nesillere hizmet edecek. Kahramanmaraş Gençlik ve spor il müdürlüğü Kapalı Yüzme Havuzunda restorasyon çalışması yaparak halkın daha rahat ve huzurlu bir şekilde Spor yapmalarını sağlıyor.

YÜZME HAVUZU PIRIL PIRIL

Gençlik ve spor il müdürlüğü binası yan tarafında bulunan yarı Olimpik Yüzme Havuzunda bazı yerlerinde iyileştirme yapan İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı Halkın daha rahat yüzmesi ve spor yapabilmesi için yerleri kaymaz fayans döşeterek düşme tehlikesini de ortadan kaldırmış oldu. Yüzme Havuzunun Duş kabinlerini, soyunma odalarının düzenlemesini ve havuzun kenarlarını restorasyon çalışmaları ile pırıl pırıl bir görüntü veren Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı konu hakkında şu açıklamalarda bulundu; “Tesislerimizi Gençlik ve Spor il müdürlüğü olarak Kahramanmaraş’ta çağın şartlarına ayak uydurmak adına yenileme çalışmalarımız oluyor. Çünkü çocuklarımıza, gençlerimize, halkımıza bu tür tesisleri çok daha hijyenik şartlarda kurallara aynı zamanda ortama uyarak çalışmamız gerekiyor. Şuan itibarı ile de havuzumuzda yer olarak kaymaz bir zemin yapmaya çalışıyoruz. Çünkü havuz hassas bir alan. Özelliklede kaymaz alan oluşturmamız içinde yeniden bir altyapı çalışması yapıyoruz. Çok kısa sürede de bitirdik. Hem vatandaşlarımıza hem aktif spor yapan çocuklarımıza daha sağlıklı daha kaliteli alanlar oluşturmak gayreti içerisindeyiz. Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak tüm tesislerde bunun hassasiyetini ortaya koyuyoruz. İnşallah Kahramanmaraş olarak sportif gelişimde hem bu alt yapı çalışmalarını hem de fiziksel onarımları yaparak, ilimize katkıda bulunuyoruz. Çok daha güzel daha nezih alanları vatandaşlarımıza ulaştırma gayreti içerisindeyiz. Herkesi de havuzlarımıza, sportif alanlarımıza, siz değerli basın mensupları aracılığıyla bekliyoruz. Bu yüzden de Kahramanmaraş gençlik Hizmetleri spor ili müdürlüğü olarak herkesi hem yüzmeye hem de spora davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

“YÜZME BİLMEYEN KALMASIN”

Tamamı Usta antrenörler nezaretinde ders verildiğini vurgulayan Kabakcı, “Havuz suyunun temizliği bizim için en önemli koşul. Havuza girişten çıkış bölümüne kadar tamamen steril bir ortamda ders vermeye çalışıyoruz. Yüzme bilmeyen hiç kimse kalmasın. Havuzumuz yüzme bilmeyenlere de açık. Yüzme dersi de vererek bilmeyenlere öğretiyoruz” dedi.

“KAPILAR HERKESE AÇIK”

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Yaz Spor Okulları kapsamında, düzenlenen Yaz Yüzme Kurslarına ilginin fazla olmasının sevincini yaşadıklarını belirterek, “Yüzme kurslarımıza ilginin yoğun olması bizleri daha çok çalışmaya sevk etti. Geçtiğimiz aylarda yaz spor okullarını sona erdirdik. Havuzda görev yapan Antrenörlerimiz adeta bir saniye bile boş durmadılar. Kendilerini sporcu yetiştirmeye adamış durumdalar” diye konuştu.

“HAVUZLAR YETERLİ DEĞİL”

Kahramanmaraş’ta yüzmeye yoğun ilgi olduğunu ve bu kapsamda bütün havuzların öğrencilerle dolduğunu ifade eden Kabakcı, “2’si il Müdürlüğümüze ait 1’i Belediye’ye ait olmak üzere 3 adet havuz ile Kahramanmaraş halkına hizmet etmekteyiz. Kahramanmaraş’a 3 yarı olimpik yüzme havuzu yeterli değil. Hatta çocuklarımızın çoğu açık alanlarda bulunan ve şahsi kişilerin işlettiği havuzlara gidiyor orada serinliyorlar” dedi.

“HEDEFİMİZ TAM OLİMPİK YÜZME HAVUZU”

Özellikle yaz aylarında yoğunluğun çok olmasından dolayı havuzların yeterli olmadığını ifade eden Kabakcı, “ilimizdeki havuzlar yarı olimpik havuz ve şehrimize yeterli değil. Gençlik ve spor İl müdürlüğü olarak hedefimizde Tam olimpik yüzme havuzu yapma düşüncemiz var. Bu projeyi hayata geçirirsek Yoğunluğu dengeleyeceğiz ve gençler daha iyi ve rahat bir ortamda yüzme öğrenecekler” dedi.

“DİSİPLİN VE SAĞLIK ÖN PLANDA”

Kapalı Yüzme Havuzunda Cankurtaranlık yapan Necdet Özel ise, özellikle sporcu sağlığına çok önem verdiklerini bununla birlikte disiplini de elden bırakmadıklarını da önemle vurgulayarak, “Özellikle acemi öğrencilerimize dikkat ediyoruz. Bu küçük sevimli talebelerimize öncelikle hocalar eşliğinde havuzda nasıl davranacaklarını dair ailelerinde bilgisi dâhilin de gereken talimatlar veriliyor. Bu çocuklarımız sporcu sağlık merkezlerinde gereken muayene sonrasında havuza geliyor ve üç-Dört haftalık eğitim sonrasında bu öğrencilerimize yüzmeyi tam anlamıyla öğretiyoruz. Geçtiğimiz sezon 1500’ün üstünde çocuğumuza yüzmeyi öğretip sevdirmiştik. Şu anda Havuz Başına sayıları 1000’i bulan öğrenci sayımız ileriki günlerde daha da artacaktır. Bu bizi memnun etmektedir. Bu arada, çocukları yüzme sporuna yönlendirmede ailelerin de teşvik etmesi önemli rol oynamaktadır. Çünkü sporla uğraşan bu çocuklarımızın sosyal etkinliklerinin artması ve kişiliklerinin de gelişmesi sonucunda kendilerini ispatladıkları gibi ailelerine de güven duygusunu aşılamaktadırlar” şeklinde konuştular.

“KIŞ SEZONUNDA DA ÖĞRENCİ BEKLİYORUZ”

Yüzme sporunun sırf yaz ayının yanı sıra kış mevsiminde de sürdüğünü ifade eden Özel, ’’Yüzmek bir insan için her zaman sağlık demektir. Ama hep çoğu çocuklar Yaz aylarında havuzları doldurmakta. Aslında bizler yoğunluğun kış aylarında da devam etmesinden yanayız. Sanırız kış aylarında okulların açık olması çocuklarında bir yandan dershaneye gitmesi gibi nedenlerden aileler olaya sıcak bakmıyorlar. Ama her şeye rağmen çocukların kışın da havuzu doldurmalarını istiyoruz” diyerek ailelere çağrıda bulundu. (HABER VE FOTOĞRAF: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri

banner15