'Seviyesiz sözlerini Cankurtaran'a iade ediyorum'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş eski İl Başkanı Ömer Özkan, “CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran’ın, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye ve Kahramanmaraş’ımıza yönelik son derece seviyesiz ve çirkin sözlerini kendisine iade ediyorum” dedi.

'Seviyesiz sözlerini Cankurtaran'a iade ediyorum'

CHP GenelBaşkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran’ın önceki gün MHP Genel BaşkanıDevlet Bahçeli’ye yönelik "Bahçeli’ye söylemek lazım, terörist arıyorsaMaraş ve Çorum’da çocukları, kadınları baltayla kesenlere baksınlar"sözlerine sert bir tepki ile yanıt veren Özkan, açıklamasında şu ifadelere yerverdi: “CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran’ın, GenelBaşkanımız Devlet Bahçeli’ye ve Kahramanmaraş’ımıza yönelik son dereceseviyesiz ve çirkin sözlerini kendisine iade ediyorum. Eski defterlerikarıştıran müflis tüccar tiplerini muhatap almayı kendimize zül addederiz.Ancak söz konusu olan Türk Milleti, Kahraman Kentimiz ve saygın, onurlu,şerefli bir devlet adamı olan Genel Başkanımız olunca bir müfterininiftiralarına sessiz kalmayı alçaklık saydığımızdan cevap vermek farz oldu.Cankurturan "Bahçeli’ye söylemek lazım, terörist arıyorsa Maraş veÇorum’da çocukları, kadınları baltayla kesenlere baksınlar" demiş. Meşhurpsikoloji profesörü (JUNG) "Başkalarının karanlıkları ile ilgilenmenin eniyi yolu kendi karanlığını bilmektir" der. Sayın Cankurtaran kendipartisinin kirli dehlizlerinde yaptığı gezintiden bunalmış olacak ki buradanbaşkalarına bir çamur atabilir miyim yoluna sapmış.  Sayın Cankurtaran, yürüdüğünüz bataklıktanüzerinize sıçrayan çamurları lütfen bize atmayınız. Siz aynı zamanda birsiyaset bilimcisiniz. Belki bilmiyorsunuz veya şark kurnazlığıyla bilmezdengeliyorsunuz. Her iki durumda da size hatırlatıyorum: Maraş olaylarının olduğutarihte Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti olarak Cumhuriyet Halk Partisi görevyapıyordu. Maraş olayları nasıl oldu, neden oldu bunu sizin çok iyi bilmenizlazım. Bilmiyorsanız da sanırım daha hayattadır devrin İçişleri Bakanı Sayın HasanFehmi Güneş’e bir zahmet sorun. Milletin mukaddeslerine hakaret eden terörizeolmuş bir çapulcu sürüsünün masum insanları kendilerine sütre ederek birmağduriyet yaratmak ve bu mağduriyetten de nemalanma oyunlarına lütfengelmeyin.  Türk Milliyetçileri devlet,millet, bayrak ve vatan düşmanlarına karşı her zaman her yerde canlarını siperederek mücadele etmişlerdir. Bu mücadele ebediyen devam edecektir. Bizolaylarda zarar gören insanların acılarını anlıyoruz. Onlar bizim kardeşimiz,komşumuz, birlikte yaşadığımız insanlardı. Tuzağa düşürülen, hain emellere aletedilen kendi halinde alevi vatandaşlarımızın acısı üzerinden nemalanmaktanartık vazgeçin.  Deniz Gezmiş birsuçludur, teröristtir. Biz dün de, bugün de, yarın da aynı fikirdeyiz. Bunuyüksek sesle haykırıyoruz. Bir teröristi şerefli bir devlet adamı ilekarşılaştırmak siyasi ahlaktan öde insanlıkla bağdaşmayan bir tutumdur. 

‘SİZE KAHRAMANMARAŞ’TAN EKMEK ÇIKMAZ’

SayınCankurtaran… Size Maraş’tan ekmek çıkmaz. Bu terörist seviciliğini bırakın. TürkMilliyetçileri bu olaylar yüzünden çok büyük gadre uğramışlardır. Onların hakve hukukunu Partimiz dışında kimse de savunmamıştır. Biz acılarımızıyüreğimizin derinliklerinde yaşıyoruz. Kabuk bağlamış acılarımızdan teröristseviciliği devşirmeyi ancak bir CHP’li siyasetçi yapabilirdi. Onu da sayınCANKURTARAN yapmış. Kendisini şiddetle kınıyor ve hakaret sözlerini aynısıylakendisine iade ediyorum.  Kahramanmaraş,kahraman bir şehirdir. Milletine, devletine, bayrağına, mukaddeslerine sonsuzderecede saygılı olan insanların yaşadığı bir şehirdir. Kahramanmaraşlımukaddesine uzanan eli geçmişte kırmıştır, bugün de olsa aynısını yapacaktır.
Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2017, 09:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15