SON DAKiKA!

Son dakika haberine göre İstanbul'da saat 13.59 deprem oldu. Şiddetli deprem sonrası telefon hatları kesildi.

SON DAKiKA!

Deprem yaklaşık 10-15 saniye kadar sürdü. Kandilli'den yapılan açıklamada depremin şiddeti 6.0 olarak duyuruldu. AFAD ise depremin şiddetini 5.8 olarak açıkladı. Şiddetli deprem sonrası 14.08'de 4.0 şiddetinde, 14.26'da 4.1 şiddetinde iki artçı sarsıntı oldu. Deprem sonrası AFAD'dan "hasarlı binalara girmeyin" uyarısı yapılırken, 16 artı deprem olduğu duyuruldu.

İstanbul'da saat 13.59'da deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi'nin verilerine göre 6.0, AFAD'ın verilerine göre ise 5.8 büyüklüğünde olan deprem, Silivri açıklarında yerin 6.99 kilometre derinliğinde meydana geldi.

Şiddetli sarsıntının ardından İstanbullular sokaklara çıktı. Okullar, hastaneler ve AVM'ler hızla tahliye edildi. Telefon hatları kesildi, İstanbul'da vatandaşlar birbirine ulaşamadı. Büyük paniğin yaşandığı kentte artçı sarsıntılar devam ediyor.

Deprem kent genelinde ve Sakarya, Kocaeli, Bursa gibi çevre illerde de hissedildi.

PEŞ PEŞE ARTÇILAR

Şiddetli deprem sonrası saat 14.08'de 4 büyüklüğünde ve saat 14.26'da 4.1 şiddetinde iki artçı sarsıntı oldu.

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği deprem sonrası yaptığı açıklamada ''Meydana gelen deprem sonrasında saat 14.20 itibariyle ilimizdeki AFAD, AKOM, 112, 155, 156 ihbar hatlarına herhangi bir hasar ihbarı yapılmamıştır'' ifadelerine yer verdi.

AFAD'DAN AÇIKLAMA

AFAD Deprem Dairesi Başkanı Murat Nurlu, "Deprem Kuzey Anadolu fayında meydana geldi. 4.5 - 4.6 büyüklüğünde artçılar meydana gelebilir. Hasarlı binalara girmeyin" diye konuştu. Nurlu ayrıca 16 artçı deprem meydana geldiğini açıkladı.

SAĞLIK BAKANI KOCA'DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "İstanbul Silivri açıklarında meydana gelen 5,8 büyüklüğündeki depremde can kaybının yaşanmaması en büyük tesellimiz. Bakanlık olarak her türlü afete karşı teyakkuz halindeyiz." dedi.

AFAD'DAN HASARLI BİNALARLA İLGİLİ AÇIKLAMA

AFAD'dan yapılan açıklamada, "Şirinevler'de yan yatan bir bina tahliye edildi. Sultangazi ve Eyüp'te iki binada hasar oluştu." denildi.

SİLİVRİ DEVLET HASNATESİ BOŞALTILDI

Depremin ardından Silivri Devlet Hastanesi güvenlik nedeni ile boşaltıldı. Hasta ve hasta yakınları devlet hastanesi bahçesinde beklemeye devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15