Tdp'den Yeni Dönem Ziyareti

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının ardından Kahramanmaraş Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri 20 okulda yaklaşık 5 binden fazla öğrenciyi ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdi.

Tdp'den Yeni Dönem Ziyareti

Yaz tatilinin ardından yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 1 milyonu aşkın öğretmen, 2019-2020 yeni eğitim öğretim yılına bugün çalan ilk ders ziliyle başladı. Kahramanmaraş'ta ise 300 bin öğrenci okullarda ders başı yaptı.

2019-2020 Yılı Eğitim Öğretim Dönemi ilk ders zilinin çalmasının ardından İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, uzun bir yaz tatilinin ardından okula tekrar başlayan öğrencileri, okullarında ziyaret etti. Ekipler, yeni eğitim ve öğretim döneminin tüm öğretmen, öğrenci ve ailelerine başarılar getirmesini diledi.

Yapılan ziyaretlerde öğrenci ve ailelerine 155 Polis İmdat hattı, servislerde ve okul yolunda trafik kurallarına uyulması, yabancılarla konuşulmaması, internet ve sosyal medya kullanımı ve genel güvenlik konuları başta olmak üzere diğer konularda bilgilendirmeler yaptı. Öğrenci ve ailelerine  Çocuklar İçin Temel Güvenlik Kuralları, Çocuklarımız Kaybolmasın isimli bilgilendirici ve bilinçlendirici broşürlerin yanı sıra hediyeler verildi.

HABER-FOTO: ÖMER FARUK SALMAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15