Tercüme Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tercüme hizmeti ve çeviri hizmeti halk arasında aynı anlama gelen iki farklı kelime olarak kullanılsa da bu yapılan büyük hatalardan biridir.Kahramanmaraş'ta Bugün Gazetesi olarak,tercüme ve çeviri hakkında bilinmeyenleri tercüman Osman Namlı'ya sorduk.

Tercüme Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tercüme Bürosu Ne İş Yapar?

Özellikle şehrimize gelen göçmenler,KSÜ'de eğitim almak için gelen yabancı öğrenciler ve Kahramanmaraş iş dünyası...

Kahramanmaraş'taki tercüme büroları gün geçtikçe artarken,merak edilenleri Şüra Tercüme Bürosu sahibi Osman Namlı'ya sorduk.

PROFESYONEL DESTEK

Yaptıkları işi; "Tercüme bürosu: İhtiyaç duyacağınız yazılı ya da sesli kaynaklar üzerinde tercüme desteği sunar. Bu konuda deneyimli tercümanların bir araya gelmesi ile oluşur."şeklinde tarif eden Namlı verdikleri hizmeti şu cümleler ile anlattı; "Öncelikle, tercüme hizmetini sunan kişiye tercüman denirken, çeviri hizmetini sunan kişiye çevirmen denmektedir. Tercüme hizmeti anlık ve spontane iken çeviri hizmeti yazılı ve önceden hazırlık yapılabilen bir hizmettir.

Bu nedenlerden dolayı, tercüme hizmeti çeviri hizmetine kıyasla daha kritik ve hata kabul etmeyen bir hizmet olarak görülebilir. Durum böyle olunca, tercüme hizmeti almak, çeviri hizmeti almaya göre çok daha riskli görülebilir. İşte tam bu noktada tercüme hizmeti almadan önce bilmeniz gerek birkaç bilgiyi size şöyle açıklayayım;

Dil konusunda üst düzey eğitim almış ve uzman kişilerden oluşan tercüme bürosu aradığınız desteği profesyonel olarak sizlere sunar. Gelişen sektörle beraber daha fazla ihtiyaç duymaya başladığımız yabancı diller konusunda birçok çeviri firması hizmet veriyor. Yazılı çeviri hizmetlerinde genel olarak doküman çeviri desteği alınır. Tercüme Bürosu Hizmeti Tercümanlık hizmeti veren firmanın beklediğiniz hizmet kalitesini sunması oldukça önemli bir konudur. Bu kalitenin ortaya çıkması için belirli kriterlerin olması gerekir. Belge türüne göre bir tercüme hizmeti yapılırken bu belgelerin en doğru bir şekilde çevrilmesi gerekir. Tercümanlık uygulamasında kaynaklar ilk aşamada niteliklerine göre sınıflandırılır. Daha sonra çeviri uygulaması yapılır. 

Online Tercüme Bürosu Hizmeti Online çeviri hizmeti en çok tercih edilen hizmetlerden bir tanesidir. Online çevirisi internet aracılığı ile gerçekleştirilen hizmetlerden bir tanesidir. Online çeviri özellikle zaman konusunda sizlere büyük bir avantaj sunar. "

Gökhan Dökücü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane