Torunlarını 79 yaşında görebildi

Yıllardır  birkaç ameliyat olmasına rağmen görme sağlığına kavuşamayan 79 yaşındaki  ElmastÇemc Kayseri Maya Göz Hastanesi’nde  Doç. Dr. Mustafa Koç’un yaptığı başarılı kornea nakli ameliyatı sonrası  sağlıklı şekilde görmeye başladı. 

Torunlarını 79 yaşında görebildi

  Yıllar önce Kahramanmaraş’ta başlayan göz problemine bir türlü çözüm bulamayan 79 yaşındaki ElmastÇemç  Kahramanmaraş’ta 2 yıl önce katarakt ameliyatı oldu. Ancak   görme sağlığına kavuşamadığı gibi gözlerindeki ağrı gittikçe arttı ve dayanılmaz bir hal aldı. İstanbul’da tekrar kontrol olan ElmastÇemc’e kornea nakli olması gerektiği söylendi. Bunun üzerine gerekli başvuruları yapıp beklemeye başlayan ElmsatÇemc’e, bir yıldan fazla beklemesine rağmen bir türlü uygun kornea bulunamadı.

  Kayseri’ye gelen ve Maya Göz Hastanesi’nde kontrol olan ElmastÇemç bir kere de  Kayseri’de kornea nakli için şansını deneyerek başvuruda bulundu. Başvurusundan bir gün sonra, Konya’daki kornea bankasından uyumlu kornea  bulundu haberi gelince, hemen Maya Göz Hastanesi’nde ameliyata alındı.

  Doç. Dr. Mustafa Koç tarafından gerçekleştirilen ve başarılı geçen kornea naklinden sonra görme sağlığına kavuşan 79 yaşındaki ElmastÇemç uzun yıllar sonra sağlıklı bir şekilde ailesini ve özellikle de torunlarını görebildiği için çok mutlu olduğunu söyleyerek, ameliyatı gerçekleştiren Doç.Dr. Mustafa Koç’a teşekkür etti.

  Maya Göz Hastanesi doktorlarından Doç. Dr. Mustafa Koç da “hastamız daha önce kornea nakli için  başvurmuş ama uygun  kornea bulunamamış. Bize geldi kontrollerini yaptık ve sonra başvurular gerçekleştirildi. Çok kısa sürede Konya’dan yanıt geldi. Uyumlu kornea temin edildikten sonra hemen ameliyatını gerçekleştirdik. Hastamız şu anda sağlıklı bir şekilde görmeye başladı” dedi. (İHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15