Trafikte not verdiler bisiklet kazandılar

İçişleri Bakanlığının düzenlediği yarışmada sürücü seyahat karnesini doldurarak ilk 100 içine giren Kahramanmaraşlı 3 öğrenciye bisikletleri törenle verildi.

Trafikte not verdiler bisiklet kazandılar

İçişleri Bakanlığı iller idaresi genel müdürlüğünün ''Bu yolda hep birlikteyiz'' kampanyası adı altında ramazan bayramı süresince emniyet ve jandarmanın ortak olarak dağıttığı karneler sizden notlar bizden uygulaması sonucunda ilimizde 3 gence bisiklet verildi.

Sürücü seyahat karneleri aileleriyle birlikte yolculuk yapan çocuklara dağıtılmıştı. Kahramanmaraş’ta da yaklaşık 100 çocuk, yolculuk esnasında sürücü anne veya babaları için hazırladıkları karne notlarını internet aracılığı ile ilgili kuruma gönderildi. Yapılan kura sonucunda Musa Mirza Atçılı, Süleyman Nergiz ve Buğlem Melis Ekşi isimli 3 çocuğa Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan tarafından başarı belgesi ve bisikletleri teslim edildi.

Trafik kurallarıyla ilgili çocukları, yaptıkları çalışma nedeniyle tebrik eden Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, ''Şu anda Musa ve Süleyman kardeşlerimizle birlikteyiz. Musa ve Süleyman insanların canlarının muhafazası için oldukça güzel bir hassasiyet içinde bütün gençlerimize ve toplumumuza örnek oluyorlar. Bütün trafik kurallarına uymak suretiyle can kaybının azaltılması, istenmeyen kazaların önüne geçilmesi için duyarlılık içinde Süleyman ve Musa. O yüzden onları ödüllendirmek istedik'' dedi.

Hem çevrelerine örnek oldukları için hem de duyarlı oldukları için tebrik ediyoruz diyen Özkan şunları kaydetti;

''Belge ve ödül bisikletlerini aldılar. Bildiğimiz gibi trafik kuralları oldukça mühim şeylerdir. İçişleri Bakanlığımız büyük bir duyarlılık gösterdi yine. Farkındalık oluşturma açısından büyük çalışmalar bunlar. Tüm emniyet birimlerine bu işle ilgili verilmiş büyük görevler var. Trafiğe çıkan herkesin genel anlamda duyarlı olması önemli. Oluşturulan ve işletilen bir dizi projelerle bu sağlanmaya çalışılıyor. Son zamanlarda gördüğümüz istatistikler de bu çalışmaların işe yaradığına işarettir. Bunlar sevindirici, ancak yeterli değildir. Canla başla çalışarak bu  oranlar daha da arttırılmaya çalışılacaktır. Toplumun tüm bireylerine de pay düşmektedir. İnsanların bu kurallara evvela kendi can güvenlikleri için uymaları lazım. Daha sonra da diğer insanların can güvenliği için… Kamu hizmeti büyük bir görevdir. Güvenlik birimlerimiz de bu konuda duyarlı bir şekilde ilimizde bu konuda hizmet vermektedir. Keza diğer tüm birimlerimiz de aynı şekilde. Afad, Milli Eğitim, Müftülük… Bu konularla ilgili bilinç oluşturmak, önleyici tedbirler almak ve Allah muhafaza ölümlerin önüne geçmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Bütün Kahramanmaraşlı sürücülerimize yüksek duyarlılık içinde teşekkür ediyoruz. Şunu da ekleyelim ki bu duyarlılık mutlaka devam etmeli ve artmalıdır.'' 

HABER-FOTO: ÖMER FARUK SALMAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane