Türk Ocaklarından önemli konferans

Düzenledikleri konferansla her geçen gün vatandaşların ilgisini çekmeye devam eden Türk Ocakları Kahramanmaraş Şube yine önemli bir konferansa ev sahipliği yapacak. Türk Ocakları İstanbul Şube Başkanı Dr. Cezmi Bayram’ın konuşmacı olarak katılacağı etkinlikte Sovyet İhtilali ve Türk Dünyasına etkileri ele alınacak.

Türk Ocaklarından önemli konferans

Türk Ocakları Kahramanmaraş Şube Başkanlığı konferansetkinliklerine tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye’nin önemli isimleriniKahramanmaraş’a davet ederek vatandaşlarla buluşturan Türkocakları bu kez yineönemli bir isimle vatandaşların karşısına çıkacak.

Yarın saat 19.30’da Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezindegerçekleştirilecek olan konferansa konuşmacı olarak İstanbul Türk Ocağı ŞubesiBaşkanı Dr. Cezmi Bayram’ın katılacağı bildirildi. Bayram’ın Sovyet İhtilâliile beraber Türk Dünyasının komünist rejimin pençesinde 1989-90 yıllarına kadarmaruz kaldığı değişim süreci; dil, kültür ve inanç bağlamında uğradığıtahribatlar, 1989’dan itibaren art arda bağımsızlıklarını ilân eden TürkCumhuriyetlerinin yaşadıkları bugünkü problemlerde yetmiş küsur yıllıkhegemonyanın etkileri gibi son derece hayati soruların cevapları aranmayaçalışılacak.

Bir akademisyen olarak son dönem Türk Yurdu dergisininyeniden kuruluşunda da büyük emeği bulunan ve ayni zamanda Kahramanmaraş’ındamadı olmasıyla bilinen Dr. Cezmi Bayram’ın konferansına ilginin hayli yüksekolacağı tahmin edilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2017, 08:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15