Ulaşım sorunumuz meclis gündeminde!

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, Kahramanmaraş'ın ulaşım sorunlarını meclis gündemine taşıdı. Kahramanmaraş'ta son dönemin en büyük problemlerinden birisi haline gelen trafik sorunu Türkiye Büyük Millet Meclisi gündeminde yer aldı. MHP'li Aycan, konuyu gündeme getirerek, sorunların çözüme kavuşturulmasını istedi.

Ulaşım sorunumuz meclis gündeminde!

''Trafik tıkanıyor''

Karayolları tarafından Kahramanmaraş'ta yapımına başlanan ancak bir türlü bitmek bilmeyen hal kavşağı başta olmak üzere bir çok noktada trafik tıkanma noktasına geliyor. Gün içerisinde trafik ekiplerinin sık sık müdahale etmesine rağmen yoğun trafik vatandaşlar için çekilmez bir hal alıyor. Şehrin ana arteri olan Trabzon Caddesinde 2 yıl önce yapılan çalışmanın çözüm olmaması da, vatandaşlara zor anlar yaşatıyor.

''Çalışmalar bitirilemiyor''

Şehrin trafik sorununu Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan gündeme getirdi. Aycan mecliste yaptığı konuşmada, ''Şehir merkezinde alt geçitli kavşak inşaatları bir türlü bitmemektedir. Bu da şehrin içinde trafiğin akışını etkilemekte, sıkışıklığa ve sıkıntıya sebep olmaktadır. Bir an önce kavşakların bitirilmesini bekliyoruz. Ayrıca kavşaklar dışında da genel olarak şehir içi ulaşımda sıkıntı yaşanmaktadır'' dedi.

''Park sorunu çözülmeli''

Bir türlü sıkıntıların giderilemediğinin altını çizen Aycan, ''Şehir merkezi, Trabzon Caddesi harcanan milyonlarca paraya rağmen rahatlamamış; tersine, eski hâlini aratır hâle gelmiştir. Şimdi yeni projeden söz edilmektedir. Korkarım ki düşünülen proje yine çözüm olmayacak, yapılacak harcamalar boşa gidecektir. Şehir merkezinde park sorunu çözülmeden trafiğin akışını düzenlemek mümkün görünmemektedir'' diye konuştu.
 

HABER: ÖMER FARUK SALMAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri

banner15