Ülkü Ocakları Eğitim Yuvasıdır

Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Kayış, Ülkü Ocakları olarak eğitime verdikleri destekleri anlatarak, “Ülkü Ocakları eğitim yuvasıdır” dedi.

Ülkü Ocakları Eğitim Yuvasıdır

''Türk gençliğinin düşmanı Cehalettir''

Kahramanmaraş'ta yaptıkları sosyal faaliyetlerle adından sıkça söz ettiren Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Kayış, Kahramanmaraş'ta Bugün Gazetesine özel açıklamalarda bulundu. Kayış, ''Ülkü Ocakları ne yaptığını bilen, ne söylediğini bilen, nereye ulaşmak istediğinin bilincinde olan muazzam bir fikir ekolü, köklü bir eğitim yuvasıdır. Cehalet Türk gençliğinin en büyük düşmanı olmalıdır. Ancak ve ancak sağlıklı bireyler, sağlıklı fikirler üretirler. Bundan dolayı da biz gençliğimizi spor alanlarına ve eğitim alanlarına davet ediyoruz'' ifadelerini kullandı.

''Ülkü Ocakları Türk gençliğine sahip çıkıyor''

Kahramanmaraşlı hemşerilerine seslenen Başkan Kayış, ''Bilmenizi isterim ki; ahlaksızlığa, şiddete, küfre, riyaya, uyuşturucu ve madde bağımlılığına ve de her türlü kötü alışkanlıklara karşı Ülkü Ocakları’nın duruşu, tavrı, karakteri, Türk Gençliğinden yanadır. Gençliğimizi biz her zaman iyiliğe, sevgiye, bilgiye ve nezakete davet ediyoruz. Ülkü Ocakları toplumsal duyarlılığa hizmet ediyor.Genel Başkanımız Sayın Sinan Ateş öncülüğünde Ülkü Ocakları; Türk gençliğine Türklük gurur ve şuurunu, İslam ahlak ve faziletlerini aşılıyor, spora ve sanata teşvik ediyor, Türk gençliğine sahip çıkıyor'' dedi.

''Gençleri zararlı alışkanlıklardan uzak tutmalıyız''

Günümüzde uyuşturucu batağının gençleri kendine doğru çektiğini kaydeden Başkan Kayış, uyuşturucu bataklığına düşen her gencin kendileri için kaybedilmiş bir vatan olduğuna dikkat çekerek “Türk gençliğinin karşısında çok büyük bir tehlike var. Devletin bölünmez bütünlüğünü tehdit eden terör olaylarına hangi açıdan bakıyorsak; uyuşturucu ve madde olayına da o açıdan bakıyoruz. Bunu siyasetin çok çok üzerinde hepimizin çocuğunun kardeşinin başında büyük bir tehlike olarak görüyoruz. Gençleri bu tür zararlı alışkanlıklardan uzak tutacak projeler için çalışıyoruz'' diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri

banner15