Üniversitede Organ bağış Seferberliği!

Kahramanmaraş'ta KABÖDER Sağlık Dünyası Derneği öncülüğünde 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası kapsamında üniversitede organ bağışı etkinliği düzenlendi.

Üniversitede Organ bağış Seferberliği!

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi öğrencilerine yönelik düzenlenen etkinliğe, üniversiteli öğrenci toplulukları da destek verdi. Üniversite yemekhanesinin girişinde açılan stantta, görevli öğrenciler diğer arkadaşlarına organ bağışının önemini anlattı. Bağışta bulunmak isteyen öğrenciler ise form doldurarak istedikleri organlarını bağışladı.

''ORGAN BAĞIŞ HAFTASI ETKİNLİĞİ''

Etkinlikle ilgili olarak açıklama yapan Kahramanmaraş Böbrek ve Diyaliz Hastaları Sağlık Dünyası Derneği (KABÖDER) Başkanı Hanifi Çöplü, ''3-9 Kasım Organ Bağış Haftası nedeniyle tüm dünyada ve ülkemizde olduğu gibi Kahramanmaraş'ta da çeşitli etkinlikler ve aktiviteler yapılmaktadır. Bizde bu çerçevede organ bağış haftası nedeniyle bu haftayı farklı etkinliklerle değerlendireceğiz. Bugün ki ilk organizasyon Tıp Fakültesi organ nakil koordinatörlüğü ve Tıp Fakültesi öğrenci birliği grubu ile birlikte üniversitenin yemekhanesi içerisinde stant açtık'' dedi.  

''200'E YAKIN BAĞIŞ OLDU''

Yapılan organ bağış sayısının 200'e yaklaştığını söyleyen Çöplü, ''Bu sayıda bizim şehrimiz için çok önemli. Çünkü Organ bağışı liste sıralamasında biz derneği 4-5 yıl önce açtığımızda Kahramanmaraş 45.sıradaydı. Şu anda ise sayımız hızla ilerliyor. Yarın Türkoğlu'nda stant açacağız. Orada ne kadar bağış olursa, ardından kent meydanında stant açacağız. Beraberinde sağlık müdürlüğünün de çalışmaları var. Onlarında çalışmalarıyla birlikte sayı ne kadar olursa, şehrimiz hem organ bağış sırasında ön sıralara çıkacak. Hem de organ bağışı bekleyen hastalar için bir umut olacaktır'' diye konuştu.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri

banner15