Vali Özkandan Ziyaret

Haberin Detayı İçin Tıklayınız.

Vali Özkandan Ziyaret

Kahramanmaraş Valisi Sayın Vahdettin ÖZKAN beraberinde Elbistan Kaymakamı Özkan DEMİR,İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Numan ÖKSÜZ,İl Emniyet Müdürü Doğan İNCİ,Elbistan Emniyet Müdürü Hakan AŞIK,Elbistan İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sinan SERTve diğer protokol üyeleriyleberaber Merkezi Elbistan’da bulunan Kahramanmaraş Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Derneğini Ziyaret etti.

Ziyarette açıklamalarda bulunan Vali ÖZKAN; “Bugün burada,Kaymakamımız, İl Jandarma Komutanımız,İl Emniyet Müdürümüz ve heyetimiz ile beraberziyarette bulunduğumuz korucular derneğimiz önemli bir dernektir. Yıllardır canla başla terörle mücadele edenve bu kutsal mücadelesinde şehitler verip gazisi olanGüvenlik güçlerimize her alanda büyük destek sağlayarak devletimizin gözbebeği haline gelen Güvenlik korucularımızın temsil edildiği bir dernektir.

Bu vesileyle burada olmak bu derneğimizi ziyaret etmekle mutlu olduğumuzu da belirtmek istiyorum. Bu ziyaretimiz korucularımızın yanında olduğumuzu onlara olan destek güven ve sevgimizin de bir ifadesi olmalıdır. Dernek Başkanı aynı zamanda bir korucu olan Celalettin FIRTINA kardeşimizin şahsında tüm güvenlik korucularımızı ziyaret etmiş gibiyim. Böyle algılanmasını diliyorum. 26 Mart1985 yılında kurulan koruculuk sistemiyle, güvenlik korucularımız o günden bu güne, yıllardır başta teröristle mücadele olmak üzere devletinin zor gününde her zaman yanında ve emrinde olarak huzurun ve asayişin sağlanmasında büyük fedakârlıklar göstermektedirler. Bu kutsal davada Şehitler vererek Aziz Vatanımızın Ay yıldızlı Bayrağımızın korucusu olmuşlardır. Askerimiz ve polis teşkilatımız gibi ve beraber her yerde önemli görevlerde gece gündüz kar kış demeden vatan sevgisiyle başarılı görevler yapmaktadırlar.

Güvenlik korucularımızın bu fedakârlıkları Devletimiz ve Aziz milletimizce takdir edilmekte, kendilerine olan sevgi değer ve önem verilmekle beraberson yıllarda çıkartılan kanun ve kanun hükmünde kararnameler ilede sistemde önemli iyileştirmeler yapılmıştır.Böylelikle Koruculuk sistemi daha ileri seviyelere çıkartılmış ve korucularımızın durumları büyük ölçüde düzeltilmiştir. İmkânlar doğrultusunda zamanla dahada iyi hale getirilecektir. Güvenlik Korucularımızın sorun ve sıkıntılarının çözümü noktasında her zaman kendilerine destek ve yardımcı olduk, onların daima sevgiyle yanlarındayız.

Bu vesileyle şehit korucularımızı ve tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle yâd ediyorum, tüm güvenlik korucularımıza sevgilerimi selamlarımı sunuyor ve başarıların devamını diliyorum” dedi.

Dernek Başkanı Celalettin Fırtına ise, Değerli heyetinizle derneğimizi ziyaretiniz bizleri memnun etmiştir, genel başkanımız sayın ziya Sözen ve tüm Güvenlik korucusu arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.Güvenlik korucuları olarak Devletimizin emrinde terörle mücadelemize aynen azim ve kararlılıkla devam edeceğiz Sayın Valim ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 12:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
turizm elçisi
turizm elçisi - 8 ay Önce

Kahramanmaraş merkeziyle ilçeleriyle son yılların gözde turizm merkezlerindendir. Tarihiyle coğrafyasıyla dört mevsim turizm merkezidir. Turizm alanlarımızın ülke çapında tanınması için özverili şekilde çalışanlara çok teşekkür ederiz. Şehrimizin her vatandaşı gönüllü turizm elçisi olmalı yaşadığı yeri tanıtmak turizme kazandırmak için elinden geleni yapmalıdır. Sosyal medyada paylaştığı doğa fotoğrafına oranın adını yazmalıdır ki herkes görsün tanısın.

Uğur battal
Uğur battal - 8 ay Önce

Allah görevlerını dagimi etsin insAllah

SIRADAKİ HABER

banner15