VERGİ BARIŞINDA BÜYÜK FIRSAT

Borç yapılandırmada son gün 31 Temmuz. Vergi dairesi başkanı İbrahim Kaya gazetemize yaptığı açıklamada, Kahramanmaraşlı vatandaşlara uyarılarda bulunarak, "Vergi barışında bu büyük fırsatı kaçırmayın." dedi.

VERGİ BARIŞINDA BÜYÜK FIRSAT

Kahramanmaraş VergiDairesi Başkanı İbrahim Kaya, kanunun toplumun her kesimini ilgilendirebileceknitelikte olduğunu belirterek, kanun için son başvuru tarihinin 31 Temmuzolduğunu ve vergi borcu bulunan mükelleflerin bu fırsatı kaçırmamak için 31Temmuz'a kadar Vergi Dairesine müracaat etmeleri gerektiğini söyledi.


7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların YenidenYapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun'un 18Mayıs 2018 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe girdiğini ifade eden Başkan İbrahimKaya, Yasamız vatandaşa çok ciddi avantaj sağlayan bir yapılandırma yasasıdır.Borçlara çok ciddi indirim var. Yasa, vatandaşlara taksitle ödeme avantajlarıgetiriyor ve böyle bir yapılandırma ilk defa yapılıyor. Peşin ödeme indirimi devar. Normal gecikme faizi yerine yurt içi üretici fiyatları hesaplanıyor. Faizinyaklaşık 3'te 2’si buradan yok oluyor yine peşin öderseniz yüzde 90’danvazgeçiliyor'' dedi.

İlk iki taksitin süresinde ödenmesi koşuluyla yüzde 25'ekadar indirim yapıldığı, 6-9-12-18 ay olarak taksitlendirildiği , taksitlerindeilk iki taksitin yatırıldıktan sonra 2 ayda bir ödeme şeklinde yapılabileceğiöğrenilirken, vatandaşlara 18 ay taksit yaptıran bir vatandaşa 36 aya kadarödeme yapma fırsatı verilecek. Bu kadar nitelikli bir yapılandırma yasasınınilk defa çıktığını belirten Başkan İbrahim Kaya, ''Vatandaşlarımız için büyükbir fırsat. Böyle nitelikli bir yapılandırma yasası ilk defa çıktı. Bu fırsatınkaçırılmaması gerektiğini düşünüyorum'' dedi.

 

-Başvuru işlemi için formu doldurup,dakikalar içerisinde ödeme ve taksitlendirme planınızı alabilirsiniz.

-SON 15 GÜN!

 

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 08:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner13

banner17