GIDA TERÖRÜ

 Değerlidostum İbrahim Gülsu Bey ile  bir arayageldiğimizde ülkenin meseleleri üzerine sohbet ederiz . Kendimize göre çözüm yollarıararız. Sosyal sorumluluk adına istişare yaparız.

       Geçenlerdeyine  toplumu tehdit eden "Gıdaterörü" üzerine  sohbetimizoldu.  Piyasalarda satılan gıdaların tamanlamı ile denetlenmediği  kanaatinevardık. Özellikle gıda üretim imalathaneleri  ciddi tehlikeler  saçıyor. İşin entehlikeli tarafı da çocuklara hitap eden yiyeceklerin zararları saymaklabitmiyor.

    Toplumumuzdadengeli bir beslenme olmadığı açık seçik ortada. Üstüne üstelik insanlarımızdabir hantallık var. Fiziki bir aktivite yok. Bilhassa  çocuklar obez  olmuş. Hazır jipsler   ve kola türü içeceklerçocukların geleceğini de tehdit  ediyor.Ülkemizde gıda ve ilaçlarla insanlarımız zehirleniyor da denebilir.

   İbrahim GülsuKardeşim konuyu "Gıda terörü, PKK teröründen tehlikeli " diyeyorumluyor. Ben de öyle düşünüyorum. PKK terörü bir çok canların yanmasına sebep olsa da neticede yok edilme imkanıvardır.  Ama gıda tehlikesi ve terörü birnesli yok etmeye yönelik bir terördür.

    Ülkemiziniçinden ve dışından satışa sunulan gıdaların ciddi bir şekilde denetlenmediğikanaati yaygın. Özellikle kola türü içecekler uzun vadede gelecek nesillerimizebir atom bombası gibi tesir edecek boyuttadır.

    Gıda terörünedur denmezse  gelecek nesillerimiz  çeşitli hastalıkların ve kısırlığınpençesinde yok olabilir.

    Hastahanelerhastalarla  dolup taşıyor. Eczanelerinrafları  ilaç dolu. Bu hastalıklarıntemelinde gıda terörü vardır diye düşünüyorum. Devlet bu konuda acil ve ciddikararlar almalı.Gıda üreten firmaların imalathaneleri  ciddidenetlenmeli.

      Açıktayiyecek satılmaması gerekir. Ciddi ve kararlı denetim yapılmalıdır.

     Gıda terörünedikkat !

   

YORUM EKLE

banner15